سرمربی تیم ملی پارا تیراندازی:

آجورلو: شانس کسب سهمیه پارالمپیک توکیو را در العین داریم/ با دست پُر به کشور بر می گردیم

سرمربی تیم ملی پارا تیراندازی گفت: در مسابقات العین امارات با هدف کسب مدال و سهمیه پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو شرکت می کنیم.

یوسف آجورلو، سرمربی تیم ملی تیراندازی در گفتگو با روابط عمومی فدراسیون جانبازان و معلولین بیان کرد: پس از بازی های پاراآسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا، رقابت های انتخابی آزاد کشوری را با حضور ۱۲۰ تیرانداز در ۵ استان به صورت منطقه ای برگزار کردیم و پس از بررسی عملکرد تیراندازان راه یافته به اردوهای انتخابی، با نظر کمیته فنی فدراسیون و کمیته ملی پارالمپیک در نهایت ۹ تیرانداز را برای اعزام به رقابت های العین انتخاب کردیم.

وی ادامه داد: هدف اصلی ما از حضور در مسابقات العین امارات کسب مدال و سهمیه پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو است تا تیم ملی با تعداد نفرات بیشتری در مسابقات توکیو حاضر شود. البته از این ترکیب ۹ نفره اعزامی به امارات ساره جوانمردی، سمیرا ارم و مهدی زمانی موفق به کسب سهمیه شدند و ما امیدواریم که ۶ ورزشکار دیگر ما هم بتوانند سهمیه توکیو را بدست آورند.

سرمربی تیم ملی در خصوص شانس ملی پوشان برای کسب سهمیه پارالمپیک در مسابقات العین تصریح کرد: با توجه به رکوردهایی که توسط ملی پوشان ما در اردوها به ثبت رسیده و با عملکردی که من از آنها دیدم می توانم بگویم تیم ملی ما ۹۹ درصد شانس کسب سهمیه پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو را در رقابت های امارات دارد و به طور حتم با دست پر به کشور بر می گردیم. کار برای کسب مدال سخت است اما ملی پوشان ما می توانند با رسیدن به فینال مسابقات سهمیه پارالمپیک را قطعی کنند.

آجورلو درباره توزیع سهمیه پارالمپیک ۲۰۲۰ در مسابقات العین گفت: در این رقابت ها ۱۷ سهمیه توزیع می شود و اگر در رده بندی تیراندازانی حضور داشته باشند که سهمیه را در مسابقات قبلی بدست آوردند فرصت به تیراندازان بعدی می رسد و در صورتی که ملی پوشان ما بتوانند راهی فینال این مسابقات شوند به طور حتم موفق به کسب سهمیه خواهند شد.

سرمربی تیم ملی افزود: البته تیراندازانی که نتوانند سهمیه پارالمپیک را در امارات بدست آورند می توانند با حضور در رقابت های جهانی سیدنی استرالیا برای کسب سهمیه پارالمپیک تلاش کنند. در مسابقات سیدنی حدود ۵۵ سهمیه پارالمپیک ۲۰۲۰ توزیع خواهد شد  و در صورتی که تعداد سهمیه های ما کم باشد و مسئولان فدراسیون و کمیته ملی پارالمپیک موافقت کنند تیم ملی را برای کسب مدال و سهمیه پارالمپیک راهی این مسابقات خواهیم کرد.

آجورلو درباره ترکیب تیم ملی اعزامی به امارات عنوان کرد: در این مسابقات در بخش تفنگ SH2 زهرا غلام زاده و مهدی برنایی، در بخش تفنگ SH1 رقیه شجاعی و حسن اکبری، در ماده تپانچه مردان مهدی زمانی و محمدرضا میرشفیعی و در ماده تپانچه بانوان ساره جوانمردی، زیور فدایی و سمیرا ارم به عنوان تیراندازان تیم ملی حضور دارند.

سرمربی تیم ملی در پایان درباره زمان برگزاری رقابت های قهرمانی کشور گفت: در نظر داریم مردادماه سال آینده مسابقات قهرمانی کشور را برگزار کنیم اما پیش از آن و در اواخر فروردین ماه سال آینده مسابقات آزاد کشوری را به صورت منطقه ای برگزار می کنیم.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *