رئیس سازمان لیگ والیبال نشسته:

آخرین تغییرات قوانین را در دوره توجیهی با داوران مرور کردیم

آشوری گفت: در کلاس توجیهی داوری، آخرین قوانین جهانی پارا والیبال آموزش داده شد.

مهدی آشوری، رئیس سازمان لیگ والیبال نشسته کشورمان در گفتگو با روابط عمومی فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین بیان کرد: هر ساله کلاس توجیهی برای داوران قبل از آغاز رقابت‌های لیگ برگزار می کنیم تا با آخرین قوانین آشنا شوند و هماهنگی لازم برای قضاوت در مسابقات را پیدا کنند.

وی ادامه داد: سطح مسابقات لیگ والیبال نشسته ایران از مسابقات آسیایی بالاتر است و این موضوع امسال در جام حذفی هم مشهود بود. به همین دلیل باید داوران ما هم مطابق با آخرین قوانین لیگ را قضاوت کنند و در این زمینه به‌روز باشند.

آشوری افزود: همچنین در نظر داریم از سال آینده آزمون زبان را هم برای داروان برگزار کنیم تا در این زمینه نیز داوران ما آمادگی لازم را پیدا کنند و در تورنمنت‌های مختلف مشکلی از این جهت نداشته باشند.

وی عنوان کرد: با توجه به اینکه در حال برگزاری مسابقات جام حذفی هستیم، در نظر داریم رقابت های لیگ را ابتدای آبان ماه سال جاری برگزار کنیم و می خواهیم به گونه ای برنامه ریزی کنیم که در طول سال بازیکنان مدام در مسابقات باشند تا سطح آمادگی آنها حفظ شود و پشتوانه خوبی برای تیم ملی داشته باشیم.

رئیس سازمان لیگ در پایان گفت: لیگ بانوان نیز همانند سال های گذشته پیگیری می شود و ما در نظر داریم جام حذفی را نیز در این گروه برگزار کنیم تا بانوان ما هم با حضور مدام در مسابقات سطح آمادگی خود را ارتقا دهند.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *