رئیس سازمان لیگ والیبال نشسته ؛

آشوری: تعیین قهرمان این دوره قابل پیش بینی نبود/ پخش زنده و کامل دیدارها از شبکه ورزش امسال رونقی بیشتر به لیگ بیست و یکم داد

رئیس سازمان لیگ والیبال نشسته گفت: در مرحله نهایی تا لحظه آخر تیم های برتر را پیش بینی کنیم و امتیازات هر ست در تعیین تیم قهرمان تأثیرگذار بود.

با بسته شدن پرونده بیست و یکمین دوره مسابقات لیگ برتر والیبال نشسته، جام ایثار، مهدی آشوری رئیس سازمان لیگ در گفت و گو با روابط عمومی فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین بیان کرد: شیوع ویروس کووید ۱۹، از سال گذشته برای برپایی مسابقات و تمرینات ورزشکاران شرایط را سخت کرد اما با این وجود پس از کسب مجوز از ستاد ملی مبارزه با کرونا، لیگ برتر مردان را با حضور ۷ تیم برگزار کردیم. اصفهان و گنبد میزبان مرحله نخست بودند و مرحله دوم در سالن فدراسیون انجام و مرحله نهایی در سالن عقاب باشگاه نیروی هوایی تهران برگزار شد.

تعیین تیم قهرمان قابل پیش بینی نبود

آشوری افزود: با وجود شرایطی که از نظر بیماری کرونا وجود داشت اما شاهد لیگ پویایی بودیم و رقابت ها از نظر کیفیت در سطح بالایی انجام شد به گونه ای که در مرحله نهایی تا لحظه آخر هم نمی توانستیم تیم های برتر را پیش بینی کنیم و هر ست تاثیر زیادی در تعیین تیم قهرمان داشت.

رئیس سازمان لیگ عنوان کرد: تیم ها با کمترین اختلاف امتیاز نسبت به یکدیگر در جدول رده بندی قرار گرفتند که این نشان داد با وجود تعطیلی طولانی مدت سالن ها، بازیکنان با تمرین در خانه آمادگی خود را حفظ کردند و تیم ها توانستند با قدرت بالایی در لیگ حاضر شوند. امیدوارم این روند در سال های آینده نیز وجود داشته باشد.

آشوری اظهار داشت: خوشبختانه با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و انجام تست PCR، تا امروز یک نفر هم به دلیل حضور در این مسابقات به بیماری کرونا مبتلا نشده است و این اتفاق ارزش زیادی دارد.

حضور داوران بین المللی برای قضاوت در مسابقات لیگ

آشوری ادامه داد: در رقابت های بین المللی، ورزشکاران اجازه اعتراض به داوری را ندارد و تنها کاپیتان در داخل زمین در صورت نقض قانون از سوی تیم مقابل می تواند با داور صحبت کند. تیم های ما باید بدانند که فقط یک نفر اجازه صحبت با داور را دارد و بازیکنان داخل زمین نباید برای اعتراض به سمت داور بروند.

رئیس سازمان لیگ افزود: داور باید در کنار رعایت قوانین، زمین را مدیریت کند تا عملکرد مناسبی داشته باشد. در این دوره از مسابقات داوران بین المللی بازی ها را قضاوت کردند و پایان هر دیدار عملکردشان مورد ارزشیابی قرار گرفت و خوشبختانه داوران نمره های بسیار خوبی را دریافت کردند و در مجموع از عملکردشان راضی هستیم.

به دنبال برگزاری رقابت های لیگ دسته یک مردان و بانوان هستیم

وی اظهار داشت: هفته آینده مرحله نهایی لیگ برتر بانوان با حضور چهار تیم در فدراسیون برگزار می شود که امیدوارم در این رقابت ها نیز شاهد بازی خوب تیم ها باشیم.

آشوری تصریح کرد: در نظر داریم پس از پایان لیگ برتر بانوان، مسابقات لیگ دسته یک مردان را به صورت دوره ای در ۴ منطقه برگزار نماییم. تاکنون ۲۱ تیم برای حضور در این رقابت ها اعلام آمادگی کردند که از اواخر بهمن ماه مسابقات آن آغاز خواهد شد.

وی عنوان کرد: همچنین به دنبال برگزاری مسابقات لیگ دسته یک و جام حذفی بانوان در ابتدای سال آینده هستیم که این امر بستگی به مساعد بودن شرایط جامعه نسبت به ویروس کرونا دارد.

آشوری اظهار داشت: ما در سال های گذشته هم پوشش رسانه و پخش مستقیم داشتیم اما امسال بهتر و کامل تر صورت گرفت. در بیست و یکمین دوره مسابقات، حضور اصحاب رسانه، پخش مستقیم دیدارهای نهایی از شبکه ورزش، پوشش کامل هر پنج ست این رقابت ها و همچنین پخش برخی دیدارهای مراحل قبل از شبکه های استانی باعث افزایش رونق و هیجان  لیگ والیبال نشسته شد.

رئیس سازمان لیگ در پایان ضمن از شرکت قهوه بن مانو حامی مسابقات قدردانی کرد و گفت: از مسئولین فدراسیون و انجمن برای حمایت هایی که از لیگ برتر داشتند و فضا را برای برگزاری مسابقات مهیا کردند و همچنین شهرهایی که میزبان مسابقات بودند، تشکر می کنم و امیدوارم در سال های آینده نیز این روند ادامه داشته باشد تا شاهد تداوم درخشیدن والیبال نشسته ایران در سطح جهانی باشیم.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید