اسبقیان: مازندران در دو بخش ورزش و مدیریت ظرفیت بالایی دارد/ با حضور مهدوی درخشش‌های هیئت تداوم خواهد داشت

رئیس فدراسیون گفت: مازندران در حوزه ورزش قهرمانی پرچمدار بوده و قهرمانان نامی را پرورش داده است.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین، اسبقیان در مجمع انتخاباتی هیئت مازندران بیان کرد: وظیفه خود می دانم که چهل و دومین پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، ایام الله دهه مبارک فجر و آغاز ماه رجب را به شما تبریک بگویم. همچنین به مهدوی برای انتخاب در این مجمع تبریک عرض می کنم و امیدوارم که باز هم در آینده موفق باشد.

وی ادامه داد: خداوند متعال را سپاس می گویم که امروز این فرصت نصیب من شد تا در استان پهلوان و قهرمان پرور مازندران حضور پیدا کنم، استانی که در حوزه حماسی هشت سال دفاع مقدس و پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و نیز در حوزه ورزش قهرمانی، پیشتاز و پرچمدار بوده و قهرمانان نامی را پرورش داده است.

اسبقیان افزود: خیل عظیمی از شهدای جنگ هشت سال دفاع مقدس متعلق به این استان ولایت مدار است. خانواده‌های شهدا، ایثارگران و جانبازان معزز در این استان حضور دارند که همواره به آنها افتخار می کنیم و یاد تمام شهیدان عزیز این استان به ویژه شهید مصطفی نوروزی را گرامی می‌داریم.

رئیس فدراسیون عنوان کرد: از نقی مهدوی رئیس و اصغری دبیر هیئت تشکر می‌کنم که در بدو ورود ما فرصتی را ایجاد کردند که بتوانیم با کمترین تعداد و رعایت پروتکل‌های بهداشتی با حضور در گلزار شهدای استان، به مقام شامخ آنها ادای احترام کنیم.

وی اظهار داشت: موفقیت های مازندران و نیز حضور مدیران موفق نشان می دهد که این استان ظرفیت بالایی در رشد و پرورش استعدادها و همچنین حضور مدیران ورزشی دارد.

اسبقیان درباره رنگرز، مدیرکل اداره ورزش و‌ جوانان استان گفت: او مرد اخلاق در عرصه ورزش کشور است و توانستن در رویدادهای جهانی با کسب مدال‌های خوشرنگ برای ایران افتخار آفرینی کند و امروز سکان هدایت ورزش مازندران را بر عهده گیرد. برای او آرزوی توفیق روز افزون دارم.

رئیس فدراسیون بیان کرد: نقی مهدوی مجدد سکان هدایت هیئت جانبازان و معلولین مازندران را بر عهده گرفت که از این جهت بسیار خوشحال هستم چرا که این هیئت سال گذشته با حضور او در ارزشیابی سالیانه فدراسیون توانست جایگاه دوم را به خود اختصاص دهد و در دو بخش فرهنگی و ورزش قهرمانی امتیازات بالایی را کسب نماید. مطمئنم که در چهار سال آینده نیز با حضور او شاهد درخشش های بیشتر هیئت خواهیم بود.

اسبقیان عنوان کرد: پیش از این در دیگر هیئت ها درباره مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی صحبت کرده ام. این مصوبه سال ۱۳۹۷ توسط ریاست محترم جمهوری به تمام وزارتخانه ها ابلاغ شده است که به منزله قانون و لازم الاجراست و تمام دستگاه ها مکلف به اجرایی کردن آن هستند.

وی تصریح کرد: در این مصوبه برای وزارت ورزش و جوانان، سازمان بهزیستی کشور، بنیاد شهید و امور ایثارگران، صداوسیما، شهرداری‌ها، فرمانداری ‌ها، استانداری ها وظایفی مشخص شده است که آنها مکلف به همکاری با ورزش جانبازان و معلولین هستند.به طور مثال وظیفه وزارت ورزش و جوانان در اختیار قرار دادن یک سالن ورزشی به صورت رایگان برای ورزش این حوزه است. سازمان بهزیستی و بنیاد شهید و امور ایثارگران مکلف هستند امکاناتی را در خصوص رفت و آمد ورزشکاران به محل تمرین ارائه نمایند. صدا و سیما موظف است در خصوص آگاه سازی و مستند سازی قهرمانان، برنامه هایی را تولید کند. همچنین دانشگاه ها می بایست ساعاتی از سالن های ورزشی خود را به جانبازان و معلولین بدهند. تمام ادارات کل مکلفند از سالن های ورزشی که دارند به صورت رایگان سانس هایی را در اختیار ورزشکاران جانباز و معلول قرار دهند.

اسبقیان ادامه داد: در راستای این مصوبه، ستاد ملی در وزارت ورزش و جوانان تشکیل شده است که ریاست آن بر عهده دکتر سلطانی فر وزیر ورزش است و دکتر احمدی نایب رئیس آن و رییس فدراسیون دبیر این ستاد است‌.

رئیس فدراسیون اظهار داشت: من به عنوان دبیر این ستاد می بایست در پایان سال گزارشی از عملکرد و همکاری دستگاه ها درباره اجرایی شدن این مصوبه به شورای عالی انقلاب فرهنگی و وزیر ورزش ارائه کنم.

وی عنوان کرد: در برخی از استان ها جلساتی در خصوص این مصوبه برگزار کردیم و قرار شد متناظر با ستاد ملی وزارت ورزش، در استان ها نیز ستادی به ریاست مدیرکل اداره ورزش و جوانان استان برای پیگیری مفاد مصوبه و همکاری دستگاه ها تشکیل شود.

اسبقیان بیان کرد: خسروی وفا در جلسه اخیر خود، اجرای مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی را بهترین فرصت برای توسعه و گسترش ورزش جانبازان و معلولین دانستند.

رئیس فدراسیون در پایان گفت: از حمیدی دبیر فدراسیون و نیز همکارانم در هیئت و اعضای مجمع تشکر و قدردانی می کنم و برای همه آرزوی موفقیت و سربلندی دارم.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *