اسبقیان: گیلان از استان های موفق در حوزه ورزش است/ حضور نحوی نژاد برای ورزش جانبازان و معلولین استان یک فرصت است

رئیس فدراسیون گفت: گیلان از گذشته تاکنون در حوزه ورزش یکی از استان های موفق بوده که ورزشکاران نامداری را پرورش داده است.

 

 

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین، اسبقیان در مجمع انتخاباتی هیئت گیلان بیان کرد: حلول ماه مبارک رجب و ایام الله دهه فجر را به اعضای مجمع و مردم قهرمان گیلان تبریک عرض می کنم. به لحاظ اینکه ورزش جانبازان و معلولین بلاتکلیف نماند و ثبات مدیریتی داشته باشد با وجود محدودیت هایی که به دلیل بیماری کرونا وجود دارد، همکاران هیئت و اداره کل مجمع انتخاباتی را برگزار کردند که از این جهت تشکر می کنم.

وی ادامه داد: گیلان از گذشته تاکنون در حوزه ورزش یکی از استان های موفق بوده که ورزشکاران نامداری را پرورش داده است. پهلوان نامجو را نمی توان از یاد برد. شهدا و جانبازان معزز آن نیز باعث سربلندی و افتخار این استان بودند.

رئیس فدراسیون افزود: فدائی در کمیته ملی پارالمپیک حضور فعال دارد و عضو شورای راهبردی فدراسیون است و همچنان باید به انتقال تجربیات خود بپردازد. حضور دکتر نحوی نژاد برای گیلان یک فرصت است و تاثیر گذار خواهد بود. هیئت می تواند در جهت رشد و توسعه ورزش جانبازان و معلولین از ظرفیت و حضور او استفاده کند. فرهنگ استان گیلان را افراد متمدنی مانند میرزا کوچک خان جنگلی از افتخارات کشورمان ساختند.

وی اظهار داشت: مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی شهریور ۹۷ به امضای ریاست محترم جمهوری رسید که به منزله قانون و لازم الاجراست که تمامی دستگاه ها مکلف هستند با هیئت های ورزشی جانبازان و معلولین استان ها همکاری لازم را داشته باشند.

اسبقیان بیان کرد: چند دستگاه نیز به صورت ویژه از جمله سازمان بهزیستی، بنیاد شهید و امور ایثارگران، صدا و سیما، شهرداری و شورای شهر در مورد ورزشکاران این حوزه مکلف به همکاری هستند. رئیس فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین می بایست دبیرخانه ای را در محل فدراسیون تشکیل می داد که این امر صورت گرفته و یک جلسه با حضور نمایندگان وزارتخانه، دکتر احمدی معاون وزیر ورزش برگزار شد که در آن مصوبه به طور کامل قرائت و به بندهای مختلف آن در خصوص وظایف وزارتخانه ها و ادارات کل پرداخته شد.

رئیس فدراسیون عنوان کرد: اگر این مصوبه اجرا شود بسیاری از مشکلات ورزش جانبازان و معلولین کشور حل خواهد شد. با پیگیری هایی که من از وزارت ورزش و جوانان و نیز وزیر محترم انجام داده ام، دکتر سلطانی فر پیگیر اجرایی شدن این مصوبه در استان ها هستند. همکاران این استان نیز پیگیر باشند تا با تشکیل ستاد استانی در گیلان، فرصت را برای اجرایی شدن این مصوبه فراهم سازند.

رئیس فدراسیون در پایان گفت: امیدوارم این هیئت در پارالمپیک توکیو نمایندگان موفقی داشته باشد. از فدایی به دلیل تلاش های خود در این سال ها در حوزه ورزش جانبازان و معلولین، شخصیت و منش نیکوی او، به رسم ادب، با اهدای لوح تقدیر و هدیه ای از سوی فدراسیون تقدیر می کنیم و برای او آرزوی توفیق روز افزون داریم.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *