میرشفیعی:

استقبال خوبی از رقابت های قهرمانی کشور شد/ تحسین کمیته جهانی پارا وزنه برداری برای برگزاری اولین دوره مسابقات بانوان

رئیس انجمن وزنه برداری جانبازان و معلولین درباره رقابت های قهرمانی کشور این رشته توضیحاتی را ارائه داد.

سیدمحمدرضا میرشفیعی رئیس انجمن پارا وزنه برداری کشورمان در گفتگو با وب سایت فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین درباره مسابقات قهرمانی کشور بیان کرد: در مسابقات امسال نوزده استان حضور داشتند و ۱۱۱ ورزشکار در ده وزن به رقابت پرداختند. از این تعداد  ورزشکار، ۱۹ نفر در رده جوانان مسابقه دادند.

وی ادامه داد: در این مسابقات، رکوردهای ملی  جابه جا نشدند. البته ملی پوشان کشورمان به دلیل آماده شدن برای رقابت های فزاع، در این دوره شرکت نکردند، در اردو آمادگی به تمرینات خود پرداختند و در پایان مسابقات قهرمانی کشور مردان، از اعضای تیم ملی به صورت رسمی و با حضور داوران رکورد گیری به عمل آمد.

میرشفیعی افزود: با توجه به اینکه رقابت ها تحت نظارت کمیته بین المللی پارالمپیک برگزار و رکورد شرکت کنندگان در IPC ثبت می شد، برای اولین بار ورزشکارانی از کشور غنا نیز در مسابقات حاضر شدند و در دسته های ۶۷، ۷۲ و مثبت ۱۰۷ کیلوگرم با ورزشکاران ما به رقابت پرداختند.

وی تاکید کرد: بر اساس آنچه که در سنوات قبل انجام می شد، برای پشتوانه سازی تیم ملی بزرگسالان در تلاشیم از جوانان برتر این رقابت ها در گروه زیر ۲۵ سال با حضور مربیان موفق استانی در اردوهای کوتاه مدت استفاده کنیم.

 

تحسین کمیته جهانی پارا وزنه برداری برای برگزاری اولین دوره مسابقات بانوان

رئیس انجمن پارا وزنه برداری درباره برگزاری رقابت های قهرمانی کشور بانوان برای نخستین بار عنوان کرد: این مسابقات در بخش بانوان دارای معلولیت در ایران برگزار شد، استقبال خوبی از آن به عمل آمد و هیئت های ۱۹ استان در این رقابت ها ورزشکار داشتند. تعداد ۸۰ بانوی پارا وزنه بردار برای اولین بار روی تخته رفتند و در دو رده سنی جوانان و بزرگسالان بایکدیگر به رقابت پرداختند.

میرشفیعی تصریح کرد: با توجه به اینکه برای نخستین بار رقابت ها در بخش بانوان به صورت رسمی برگزار می شد، از یک ماه پیش از اجرای آن، دوره های داوری و مربیگری درجه ۳ بانوان را برگزار کردیم که ۱۹ داور و ۳۲ مربی در این کلاس ها آموزش دیدند.

وی اظهار داشت: از ویژگی های مهم این مسابقات، می توان به حضور کامل بانوان به عنوان عوامل فنی و اجرایی اشاره کرد. در این رقابت ها برای بخش صفحه گذاری نیز از خانم ها کمک گرفتیم که همه این ها با تحسین کمیته جهانی پارا وزنه برداری همراه شد.

میرشفیعی بیان کرد: امیدواریم این تلاش ها در سطح استان ها نیز تداوم داشته باشد و با حمایت فدراسیون بتوانیم اردوهای بانوان را در آینده نزدیک آغاز کنیم و برای رقابت های ۲۰۲۲ تیم ملی پارا وزنه برداری ایران در دو بخش آقایان و بانوان نماینده داشته باشد.

رئیس انجمن پارا وزنه برداری در پایان گفت: از مسئولین قبلی انجمن به ویژه بابک محمدی برای تلاش در راه اندازی بخش بانوان و سایر فعالیت هایش سپاسگزاریم و همچنین از همه عوامل فنی، اجرایی و همکاران فدراسیون نیز، که در برگزاری رقابت های آقایان و بانوان مشارکت داشتند قدردانی می کنیم.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *