سرمربی تیم ملی تیراندازی با کمان جانبازان و معلولین:

اعلام ترکیب اعزامی به جاکارتا پس از مسابقات جمهوری چک/ افزوده شدن یک مربی جدید به کادر فنی

مجید کهتری، سرمربی تیم ملی تیراندازی با کمان جانبازان و معلولین در پایان چهارمین اردوی تیم ملی در خصوص شرایط ملی پوشان و آمادگی آنها گفتگویی با روابط عمومی فدراسیون انجام داد.

وی در این خصوص گفت: در اردوی چهارم ۱۵ کماندار حضور داشتند و تمرینات مرحله ی پنجمن نیز با همین افراد دنبال خواهد شد. تا زمان اعزام به مسابقات جمهوری چک دو مرحله دیگر اردو پیش رو داریم و پس از بازگشت از این مسابقات و ارزیابی عملکرد کمانداران می توانیم در خصوص ترکیب نهایی اعزامی به بازی های پاراآسیایی جاکارتا تصمیم گیری کنیم.

سرپرست انجمن تیراندازی با کمان خاطر نشان کرد: امیدواریم بتوانیم با تیم کامل به جاکارتا اعزام شویم. اگرچه در این مسابقات رقابت های بخش تیمی برگزار نمی شود، اما حضور تیم کامل می تواند محک خوبی برای مسابقات جهانی هلند باشد که سال آینده برگزار می شود و می توان از برای بازی های پارالمپیک توکیو کسب سهمیه کرد. از سوی دیگر کسب حتی مدال برنز هم برای ما دارای اهمیت است چرا که ورزشکار برای آن چهارسال زحمت کشیده و قطعا در شرایطش تاثیر گذار خواهد بود.

کهتری افزود: خوشبختانه توانستیم در کلاس W1 که تنها یک ورزشکار آقا در سطح ایران در این کلاس داشتیم، یک کماندار دیگر هم پیدا کنیم و به زودی به ترکیب تیم اضافه می شود. این اقدام به منظور پشتوانه سازی صورت می گیرد و باید برای تمام رشته ها و کلاس ها این اتفاق بیافتد. چرا که در مسابقات مهم حضور یک جایگزین بسیار اهمیت دارد و می تواند سرنوشت تیم را عوض کند.

وی گفت: کمانداران در شرایط خوبی به لحاظ روحی و جسمی هستند و تمرینات خود را طبق برنامه دنبال می کنند. در این اردو رکوردگیری انجام شد و خوشبختانه توانستیم با شیب ملایم به آمادگی مورد نظر در هر اردو دست پیدا کنیم. تنها کمانداری که دچار آسیب دیدگی جدی شده خانم سمیه عباسپور است که متاسفانه نمی تواند تیم را در مسابقات جمهوری چک همراهی کند و برای حضور در جاکارتا می بایست دو ماه تحت درمان های اصولی باشد. اگرچه فقدان حضور او درمسابقات چک بسیار ملموس است اما به خاطر بازی های پاراآسیایی این تصمیم گرفته شد.

سرمربی تیم ملی تصریح کرد: از اردوی بعد یک نفر مربی به کادر فنی تیم ملی افزوده می شود  و از حضور آقای حمزه صفایی بهره مند خواهیم بود. این اتفاق بسیار برای پیشبرد اهداف تیم موثر است و با توجه به تعداد کمانداران و لزوم توجه به تمامی نیازهای فنی، افزوده شدن یک مربی دیگر بسیار ضروری بود.

کهتری در پایان  افزود: در دور پیشین بازی های پاراآسیایی، ۹ کماندار در ترکیب تیم حضور داشتند و توانستند به ۴ نشان طلا و یک برنز دست پیدا کنند و در بخش تیمی نیز به عنوان تیم اول آسیا شناخته شدیم. امیدواریم در این دوره از مسابقات نیز ضمن حفظ جایگاه تیمی، مدال های بیشتری بدست آوریم.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *