مدال‌های ایزدیار در جاکارتا انگیزه شناگران را افزایش داد

اقبالی: استعدادیابی و آماده‌سازی تیم ملی از اهداف انجمن در سال جدید است

رئیس انجمن شنای جانبازان و معلولین درباره برنامه و اهداف این انجمن توضیحاتی را ارائه داد.

محمدحسین اقبالی، رئیس انجمن شنا جانبازان و معلولین، در گفتگو با روابط عمومی فدراسیون بیان کرد: سال گذشته پس از صدور مجوز از سوی ستاد عالی کرونا در ورزش و با حمایت مسئولین فدراسیون یک مرحله اردوی آمادگی تیم ملی را برگزار کردیم و در سال جدید هم اگر شرایط مساعد شود، اردوها را ادامه خواهیم داد.

وی ادامه داد: استعدایابی و پشتوانه سازی تیم ملی، آماده سازی شناگران جوان برای مسابقات پاراآسیایی جوانان بحرین و در نهایت کسب آمادگی برای بازی‌های پاارآسیایی چین و افزایش مدال‌های تیم ملی در این رویداد نسبت به مسابقات ۲۰۱۸ جاکارتا از اهداف اصلی انجمن است که از سال گذشته و با برپایی اردوی آمادگی به دنبال اجرای آن هستیم.

اقبالی افزود: کسب ۶ طلای شاهین ایزدیار در بازی‌های پاراآسیایی اندونزی انگیزه‌ای شد تا گرایش به شنا در بین ورزشکاران جانباز و معلول بیشتر شود. خوشبختانه در این مدت مربیان ما در سطح استان‌ها استعدادهای این رشته را شناسایی و به انجمن معرفی کردند که این موضوع نویدبخش پشتوانه‌سازی برای تیم ملی است.

رئیس انجمن عنوان کرد: باتوجه به شرایط بیماری کرونا ورزشکاران را به صورت گروه‌های مختلف به اردو دعوت می‌کنیم تا پروتکل‌های بهداشتی به طور کامل رعایت شود. سال قبل برخی از ورزشکاران ما در اردو شرکت کردند و اکنون در اردو امسال شناگران دیگری را به اردو دعوت می کنیم تا با آمادگی کامل راهی مسابقات بحرین شویم.

وی اظهار داشت: در رقابت‌های جوانان بحرین هدف‌مان کسب قهرمانی تیم ملی شنا کشورمان است که با استعدادهایی که در تیم حضور دارند رسیدن به این مهم دور از ذهن نیست و امیدوارم که در بازی‌های پاراآسیایی جوانان به این هدف دست پیدا کنیم.

اقبالی تصریح کرد: تمام ورزشکاران ما، با ایزدی، سرمربی تیم ملی در تماس هستند تا در این شرایط که امکان برگزاری اردوها نیست در منزل برنامه بدنسازی خود را انجام دهند. این تمرینات برای حفظ آمادگی جسمانی آنها بسیار اهمیت دارد.

وی افزود: در سال جدید برپایی دوره‌های آموزشی مربیگری و داوری از دیگر برنامه‌های انجمن است که به صورت آنلاین و وبینار برگزار خواهیم کرد تا مربیان و داوران ما با آخرین قوانین آشنا شوند.

اقبالی بیان کرد: اگر شرایط جامعه نسبت به ویروس کرونا مساعد شود، در نظر داریم رقابت‌های لیگ و نیز اردوهای آمادگی تیم ملی را برگزار کنیم. همچنین به دنبال برپایی مسابقات قهرمانی کشور تحت نظارت کمیته بین‌المللی پارالمپیک در سال جدید هستیم.

رئیس انجمن در پایان گفت: از مسئولین فدراسیون که سال گذشته با حمایت‌ خود استخر اختصاصی را برای برگزاری اردوهای تیم ملی در اختیار ما قرار دادند تشکر و قدردانی می‌کنم. امیدوارم با کسب مدال‌های خوش‌رنگ در رویدادهای بین‌المللی بتوانیم به بهترین شکل زحمات آنها را جبران کنیم.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *