مدال‌های ایزدیار انگیزه‌ای برای دیگر شناگران شد؛

اقبالی: ملی‌پوشان ما می‌توانند شگفتی‌ساز باشند/ حفظ سلامتی ورزشکاران در اولویت قرار دارد

رئیس انجمن پاراشنا درباره اهداف و برنامه‌های این انجمن توضیحاتی را ارائه داد.

محمدحسین اقبالی رئیس انجمن پاراشنا کشورمان در گفتگو با روابط عمومی فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین بیان کرد: انجمن دو هدف عمده را دنبال می‌کند. ابتدا موفقیت در مسابقات پاراآسیایی ۲۰۲۱ رده جوانان در بحرین و سپس بازی‌های پاراآسیایی ۲۰۲۲ هانگژو چین است. البته حضور در این رویدادها، بستگی به برگزاری مسابقات و شرایط دنیا نسبت به بیماری کرونا دارد.

وی ادامه داد: به طور حتم تیم‌های ملی پاراشنا کشورمان در این دو رویداد مهم حرف‌های زیادی برای گفتن خواهند داشت و ملی پوشان ما می توانند با کسب مدال‌های خوشرنگ، عملکرد درخشانی را برای کاروان ایران رقم بزنند.

اقبالی افزود: طی جلسه‌ای که با اسبقیان داشتم، مقرر شد برنامه‌های انجمن را در خصوص رقابت‌های سال آینده به صورت مکتوب به واحد ورزش‌های قهرمانی فدراسیون ارائه دهم تا برنامه ریزی‌ها را آغاز کنیم.

رئیس انجمن تصریح کرد: با توجه به شیوع بیماری کرونا، رقابت‌های داخلی برگزار نخواهد شد چرا که شرایط برای استفاده از استخرها مهیا نیست و حفظ سلامتی پاراشناگران در اولویت برنامه‌های ما قرار دارد.

اقبالی اظهار داشت: فدراسیون درصدد است تا شرایط را برای برپایی اردوها مهیا کند چرا که ملی پوشان و دیگر شناگران نزدیک به شش ماه است که تمرین آبی نداشتند و فقط به حرکات بدنسازی پرداختند و برای بازیابی آمادگی جسمانی خود به تمرین در آب نیاز دارند. البته در صورت صدور مجوز، اردوها را با تعداد کم ورزشکاران و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در چند مرحله برگزار خواهیم کرد.

وی عنوان کرد: خوشبختانه همدلی در میان مربیان، ورزشکاران و انجمن وجود دارد و هدفم حفظ این همبستگی است چرا که تیم ملی شنا برای موفقیت نیاز به کار تیمی دارد و با یک نفر نمی توان به افتخار آفرینی رسید.

رئیس انجمن ادامه داد: شناگران با هماهنگی کامل زیر نظر مربیان در حال تمرین هستند و این موضوع به رشد آنها کمک زیادی خواهد کرد. امیدوارم که کمیته ملی پارالمپیک و فدراسیون نیز با حمایت‌های خود، به حضور ورزشکاران در رویدادهای بین المللی کمک کنند.

اقبالی افزود: مدال‌هایی که شاهین ایزدیار در بازی‌های پاراآسیایی ۲۰۱۸ کسب کرد، انگیزه دیگر شناگران را برای رسیدن به تیم ملی و موفقیت در مسابقات بیشتر کرد. بعد از بازی‌های جاکارتا شناگران مستعدی را شناسایی کردیم که اگر ویروس کرونا مشکلی ایجاد نمی کرد، به طور حتم در میادین مختلف ورزشی، تیم ملی کشورمان به جهش بزرگی می رسید و باز ملی پوشان ما شگفتی ساز می شدند.

وی در خصوص برگزاری دوره‌های آموزشی اظهار داشت: مربیان و داوران ما باید با آخرین قوانین دنیا آشنا باشند تا در مسابقات برون مرزی با مشکلی مواجه نشوند. با واحد آموزش فدراسیون به طور حتم جلساتی را به منظور برپایی دوره‌های مجازی خواهیم داشت تا در صورت موافقت این کلاس‌‌ها را برگزار کنیم.

رئیس انجمن در پایان گفت: افتخار بزرگی است که با یک تیم کاری خوب در انجمن و تیم ملی فعالیت می کنم. فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین یک الگو است چرا که پرسنل آن در حد فداکاری برای موفقیت ورزشکاران و تیم‌های ملی زحمت می کشند. از تمام مسئولین و مربیان برای حمایت‌هایی که از تیم ملی و پاراشناگران داشتند، تشکر می کنم.

پرینت

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *