سرمربی تیم ملی شنا جانبازان و معلولین:

انتخاب نفرات اعزامی به جاکارتا بر اساس شرایط اعلام شده از سوی میزبان صورت می گیرد

محمد حسین اقبالی، سرمربی تیم ملی شنا جانبازان و معلولین، در حاشیه برگزاری اولین اردوی تیم ملی برای بازی های پاراآسیایی جاکارتا، پیرامون برنامه های اجرا شده در این اردو و نیز شرایط انتخاب ملی پوشان برای بازی های پاراآسیایی، با روابط عمومی گفتگویی انجام داد.

وی در خصوص اولین اردوی تیم ملی گفت: این اردو با دعوت از ۱۲ شناگر که در مسابقات قهرمانی کشور و لیگ سال گذشته موفق شدند بهترین رکوردها را به ثبت برسانند، انتخاب شدند و البته به این معنی نیست که این افراد ترکیب ثابت تیم ملی باشند و از همین جا اعلام می کنم که تا زمانی که فرصت برای اعلام اسامی نهایی وجود دارد، افرادی که تصور می کنند می توانند شرایط خوبی دارند و رکوردهای مد نظر انجمن را به ثبت رسانده اند، می توانند در روز پایانی اردو در رکوردگیری شرکت کنند و اگر حائز شرایط مورد نظر بودند به اردو دعوت می شوند.

اقبالی خاطر نشان کرد: در نهایت انتخاب نفرات و کلاس های پزشکی آنها بر اساس اعلام شرایط میزبان خواهد بود. اینکه کمیته برگزاری مسابقات چه ماده ها و کلاس هایی را برای رقابت اعلام کند و همین طور اینکه آیا ادغامی در برخی کلاس ها صورت می گیرد یا خیر، عواملی هستند که روی انتخاب نفرات نهایی بسیار تاثیر گذار هستند.

سرمربی تیم ملی افزود: در این اردو از ۸ کلاس پزشکی شناگر داریم و خوشبختانه ورزشکاران ما همگی رکوردهای ورودی بازی های پاراآسیایی را به ثبت رسانده اند و با تما م قوا مشغول آماده شدن هستند.

وی گفت: شنا رشته ای سخت و در واقع ” ابر” ورزش هست. برای موفقیت در این رشته می بایست خیلی تلاش کرد و تمرینات مستمر داشت. همچنین حضور در میادین متعدد بین الملی کمک می کند تا تجربه شناگران بیشتر شده و در مسابقات مهم نتایج خوبی بدست آوردند. متاسفانه در رشته شنا اعزام های برون مرزی ما به شدت کم هست و امیدواریم در این زمینه نیز تغییراتی ایجاد شود چرا که هر چه شناگران در مسابقات بیشتری شرکت کنند به همان اندازه تجربیات بیشتری خواهند داشت و در میادین مهمی چون پارالمپیک و مسابقات جهانی نتیجه بهتری می گیرند. ضمن اینکه نباید فراموش کرد که رقیبان سخت در حال آماده سازی و تمرین هستند و روز به روز پیشرفت می کنند.

اقبالی تصریح کرد: به عنوان مثال مسابقات پاراآسیایی جوانان امارات فرصت بسیار خوبی بود تا ورزشکاران جوان کشورمان بتوانند شرایط خود را محک بزنند و هر چه از این دست مسابقات بیشتر باشد به پیشرفت شنا در بخش جانبازان و معلولین کمک می کند.

سرمربی تیم ملی افزود: با تمام اینها کادر فنی تیم ملی و مربیان خالصانه و عاشقانه تلاش می کنند و از جان دل برای پیشرفت ملی پوشان مایه می گذارند و ورزشکاران نیز با وجود تمامی مشکلاتی که دارند در ایام خارج از اردو نیز به صورت مستمر تمرین می کنند و امیدوارم مجموع این زحمات و تلاشهایی که شده منجر به کسب نتایج خوبی در بازی های پاراآسیایی جاکارتا شود.

وی در خصوص مسابقات جهانی آلمان گفت: این مسابقات هر دو سال یکبار در برلین برگزار می شودو بعد از پارالمپیک مهم ترین رویداد شنا محسوب می شود. با توجه به تغییراتی که در کلاس بندی شنا رخ داده، شناگران می بایست کلاس بندی های خود را در این مسابقات به تایید برسانند و از این رو حضور در آن اهمیت دارد. به پارالمپیک ایران نیز سه سهمیه داده شده که بر اساس اولویت کلاس بندی و رکوردها و کسب نتایج احتمالی در جاکارتا، سه ملی پوش انتخاب شدند و انتظار داشتیم سهمیه ی بیشتری از طرف برگزار کننده به ایران تعلق می گرفت.

اقبالی در همین زمینه افزود: البته شناگرانی که در این مسابقات نیستند در بازی های پاراآسیایی جاکارتا کلاس بندی آنها مجدد بررسی می شود و با توجه به تمهیداتی که کمیته ملی پارالمپیک در زمینه کلاس بندی پیش بینی کرده، به احتمال قوی به مشکلی برنخواهیم خورد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: شنا رشته ای است که باید کسب آمادگی در آن طولانی مدت صورت پذیرد. در این اردو اصلاح تکنیک و تمرینات آمادگی جسمانی انجام شد  و برگزاری مستمر اردوها کمک می کند تا مربیان هماهنگی بیشتری جهت ادامه تمرینات و آنالیز شرایط در ایام باقی مانده تا مسابقات داشته باشند.

اولین اردوی تیم ملی شنا جانبازان و معلولین با دعوت از ۱۲ ورزشکار، به سرمربی گری محمد حسین اقبالی و مربی گری مهدی ضیایی و علیرضا ایزدی، از ۳۱ فروردین آغاز شده  و تا ۷ اردیبهشت ماه در جریان خواهد بود.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *