بانوی طلایی دسته 73 کیلوگرم؛

انصاری: حضور ورزشی برابر با مردان غرورانگیز بود/ امیدوارم روزی سطح بالاتری از پاراوزنه برداری را تجربه کنم

پارا وزنه بردار ۱۹ ساله کشورمان از اولین تجربه و احساس خود در نخستین دوره رقابت های قهرمانی کشور بانوان گفت.

فاطمه انصاری پارا وزنه بردار جوان دسته ۷۳ کیلوگرم بوشهر پس از کسب ۲ مدال طلای رقابت های قهرمانی کشور، در گفتگو با وب سایت فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین بیان کرد: مدت بسیار کوتاهی است که در این رشته تمریناتم را آغاز کرده ام. من در این مسابقات هیجان زیادی داشتم چرا که نخستین تجربه بانوان بود و تاکنون در پارا وزنه برداری رقابت نکرده بودم. اینکه ما توانسته بودیم مانند مردان این رشته ورزشی را تجربه کنیم باعث شد حس غرور و افتخار در این مسابقات داشته باشم. امیدوارم روزی در سطح بالاتری این احساس را تجربه کنم.

انصاری افزود: پیش از این در پارا دوومیدانی، ماده های پرتاب دیسک و وزنه فعالیت داشتم. تاکنون توانسته ام ۱۰ طلا و یک برنز در مسابقات کشوری، ۲ طلای مسابقات آسیایی و ۲ طلا در رقابت های جهانی کسب کنم.

وی ادامه داد: حدود ۳ سال است که به دلیل حذف و ادغام برخی کلاسبندی ها از سوی پارالمپیک در مسابقات دوومیدانی شرکت نکردم و پس از آشنایی با رشته پارا وزنه برداری ، زیر نظر خانم آرامند مربی ام روزی سه ساعت تمرین کردم.

دارنده مدال طلای مسابقات قهرمانی کشور عنوان کرد: از کودکی به ورزش علاقه داشتم و معلولیت برای من مانعی نبود. از طریق یکی از دوستان با ورزش افراد دارای معلولیت آشنا شدم و وارد پارا دوومیدانی شدم. بعد از آن با توجه به اینکه پدرم داور وزنه برداری است، با استفاده از نظرات و راهنمایی های او تمریناتم را ادامه می دادم.

وی تصریح کرد: خانواده ام مشوق اصلی ام بودند و در این مدت هرگز تمرین و ورزش را رها نکردم و خوشبختانه با ثبت رکورد ۷۱ کیلوگرم توانستم در هر دو رده جوانان و بزرگسالان در جایگاه نخست مسابقات قرار بگیرم.

انصاری اظهار کرد: در هر رشته ورزشی که فعالیت کردم هدفم موفقیت بود تا ثابت کنم معلولیت محدودیت نیست و نهایت آرزوی ام این است که بتوانم برای کشورم افتخار آفرینی کنم و برای جامعه ام فرد مفیدی باشم.

بانوی پارا وزنه بردار کشورمان در پایان گفت: دوست دارم در ورزش به نقطه ای برسم که از من به عنوان یک اسطوره یاد کنند و برای رسیدن به این هدف از هیچ تلاش و تمرینی دست بر نمی دارم تا این به این آرزو رنگ حقیقت ببخشم.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *