پولين تی سانگ:

بوچیای ایران در آینده توسعه و پیشرفت چشمگیری خواهد داشت

مدرس بین المللی داوری بوچیا گفت: ایران با گامی که در رشته بوچیا برداشته است در آینده توسعه و پیشرفت چشمگیری خواهد داشت.


پولین تی سانگ، مدرس کارگاه پیشرفته داوری بوچیا در گفتگو با روابط عمومی فدراسیون جانبازان و معلولین بیان کرد: ایران با گامی که در رشته بوچیا برداشته است در آینده توسعه و پیشرفت چشمگیری خواهد داشت.  بعد از این کلاس ها شاهد داوران بیشتری از ایران در بوچیا خواهیم بود.

وی ادامه داد: انجمن ورزش های معلولین هنگ کنگ به ما اطلاع داد که ایران تصمیم به توسعه بوچیا در بخش داوری و مربیگری دارد و از ما خواست تا برای تدریس آخرین تغییرات قوانین به کشور ایران سفر کنیم. در این دوره از کلاس ها نکات مهمی درباره بحث داوری آموزش داده می شود و امیدوارم که بتوانم به پیشرفت داوران ایران کمک کنم.

تی سانگ درباره وضعیت داوران ایران اظهار داشت: برخی تجربه لازم را دارند و برخی دیگر تازه کار هستند. من در این کلاس حضور دارم تا به همه آنها قوانین جدید و آخرین تغییرات را آموزش دهم و مهم این است که آنها بتوانند در سطح بین المللی فعالیت خود را ادامه دهند.

وی در ادامه افزود: کلاس داوری مقطعی نیست و باید در زمان های مختلف برگزار شود تا داوران در کنار تمرین و فعالیت خود با قوانین جدید نیز آشنا شوند. اما نکته مهم این است که داور باید بی طرفانه قضاوت کند. داور در زمین بازی صحبتی با ورزشکار ندارد و بیشتر با علائم با آنها کار می کند.

پولین تی سانگ بیان کرد: زمانی که داور برای قضاوت به کشوری سفر می کند به زبان آنها مسلط نیست و فقط در راستای قوانین و با استفاده از علائم کاری می تواند با ورزشکاران صحبت کند.

وی اظهار داشت: در کلاس عملی این دوره داوران شرکت کننده را به ۵ گروه تقسیم می کنیم و در گروه های مختلف نحوه برخورد با ورزشکار و قضاوت در زمین بازی را به آنها آموزش می دهم تا سطح فنی آنها افزایش پیدا کند چرا که معتقدم داور در زمین نقش رئیسی را دارد که باید تمام شرایط را مدیریت کند.

مدرس بین المللی داوری در پایان خاطر نشان کرد: من داوران را به دو گروه خوب و بد تقسیم نمی کنم بلکه در این مدت نقاط ضعف آنها را برطرف کنم تا حرفه ای تر شوند.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *