آقاکوچکی:

باخت با این اختلاف امتیاز را تصور نمی‌کردیم/ تحت تأثیر نام استرالیا قرار گرفتیم

سرمربی تیم ملی بسکتبال با ویلچر کشورمان با غیرقابل پیش‌بینی توصیف کردن شکست سنگین مقابل استرالیا، گفت: تیمش برای صعود کار دشواری دارد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین، عباس آقاکوچکی بعد از شکست ۸۱ بر ۳۹ تیمش مقابل استرالیا در اولین دیدار بازی‌های پارالمپیک ۲۰۲۰ اظهار داشت: ما برای این بازی‌ها جوانگرایی و نسبت به پارالمپیک ریو هشت بازیکن را عوض کرده بودیم. از دست دادن مرتضی عابدی در لحظه اعزام به توکیو ضربه بزرگ فنی به تیم زد، چرا که در بسکتبال با ویلچر بحث کلاس و کلاس‌بندی است و به راحتی نمی‌توان بازیکنی را جا به جا کرد که از این جهت ضعف بزرگی در تیم به وجود آمد.

وی در ادامه افزود: هر چقدر تلاش کردیم نتوانستیم جبران نبود بازیکنان مؤثرمان را بکنیم، اما با هماهنگی و تمرینات غیبت آنها جبران خواهد شد. در این دیدار بازیکنان با استرس و اضطراب عمل کردند. به همین خاطر ۱۶ تا ۱۷ زیرحلقه را گل نکردیم. هرچند در جریان بازی بازیکنانم هماهنگ‌تر عمل کردند. ان‌شاءالله از این تجربه برای بازی بعدی استفاده کنیم.

سرمربی تیم ملی بسکتبال با ویلچر کشورمان عنوان کرد: امیدوارم از این تجربه بهره لازم را ببریم و در دیدارهای آینده شروع خوبی داشته باشیم. بچه‌ها جوان بودند و تحت تأثیر نام استرالیا قرار گرفتند. ممکن بود که این امتیازات را از دست بدهیم، اما باخت با این اختلاف را تصور نمی‌کردیم.

آقاکوچکی ادامه داد: در دو روز آینده هم بازی‌های سنگینی خواهیم داشت. امیدوارم بازیکنانم در آن دو بازی و دیدارهای بعدی خودشان را نشان دهند. این سطح بسکتبال ما نبود. ما می‌توانیم بهتر از این بازی کنیم. به طور حتم می‌توانیم در بازی‌های آینده جایگاه بسکتبال با ویلچر ایران را نشان دهیم.

وی در پایان گفت: گروه سختی داریم. آلمان با سه امتیاز اختلاف به آمریکا باخت. حریفان ما دیدارهای تدارکاتی زیادی داشته‌اند. بازی‌های سختی خواهیم داشت، اما تلاش مان را می‌کنیم که از پس آلمان و الجزایر بربیایم و از گروه مان صعود کنیم، اما کار دشواری داریم.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *