دبیر فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین:

با وجود یک سال کرونایی تقویم ورزشی فدراسیون اجرایی شد/ برگزاری اردوهای توکیو، بحرین و چین در سال ۱۴۰۰

حمیدی عملکرد فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین در سال ۹۹ را با وجود تاثیرات کرونا بر ورزش کشور، موفق ارزیابی کرد.

مسعود حمیدی دبیر فدراسیون در گفت‌وگو با روابط عمومی بیان کرد: با توجه به شیوع بیماری کرونا در سال ۹۹ و محدودیت های شدید ناشی از آن، برنامه های فدراسیون در شش ماه اول سال به صورت مجازی برگزار شد که وبینارهای آموزشی و مسابقات ورزشی از جمله این برنامه ها بود.

وی ادامه داد: از ابتدای مهرماه با صدور مجوزهای لازم از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا در ورزش، برگزاری تعدادی از اردوهای تیم ملی را به صورت غیر متمرکز آغاز کردیم و در ادامه آن اردوی کلیه رشته های پارالمپیکی به صورت متمرکز برگزار شد.

حمیدی افزود: در رشته های وزنه برداری، دوومیدانی، والیبال نشسته مردان، تیراندازی اردوهای آمادگی پارالمپیک توکیو از سر گرفته شد و یک مرحله اردوی بسکتبال با ویلچر نیز برگزار کردیم. همچنین برای آماده سازی ورزشکاران جوان جهت اعزام به مسابقات پاراآسیایی ۲۰۲۱ بحرین نیز اولین اردوی تیم ملی شنا با دعوت از ۱۰ ورزشکار کلید خورد.

دبیر فدراسیون در خصوص برگزاری رقابت های کشوری عنوان کرد: ۳ مرحله مسابقات تیراندازی و یک دوره قهرمانی کشور جوانان این رشته نیز برگزار شد. آخرین رقابت قهرمانی کشور امسال مسابقات وزنه برداری بانوان و آقایان یادبود سیامند رحمان بود که با حضور ناظر IPC در فدراسیون صورت گرفت. در این مسابقات بسیاری از ورزشکاران بعد از یک دوره طولانی دوری از میادین ورزشی موفق شدند کلاس پزشکی خود را بدست آورند و با ثبت رکورد خود در رنکینگ کمیته بین المللی پارالمپیک قرار گرفتند.

حمیدی اظهار داشت: همچنین برگزاری مرحله نخست رکوردگیری دوومیدانی در مهر ماه و مرحله دوم آن در اسفند صورت گرفت که نفرات منتخب آن نیز معرفی شدند. البته اسامی اعلام شده هنوز نهایی نیست و در اردیبهشت ماه مجدد آخرین شانس رکوردگیری برگزار خواهد شد که طی آن نفرات قطعی اعزامی به رقابت های توکیو مشخص می شوند.

وی گفت: با حمایت شرکت قهوه بن مانو خوشبختانه امسال لیگ های برتر والبیال نشسته مردان و بانوان، جام حذفی بسکتبال با ویلچر، مسابقات بین المللی اسکی و قهرمانی کشور وزنه برداری را هم برگزار کردیم. البته در رشته والیبال نشسته، مسابقات لیگ دسته یک مردان برگزار شد که مرحله نهایی آن در سال ۱۴۰۰ انجام می شود.

دبیر فدراسیون تصریح کرد: اردوی کلیه رشته های پارالمپیکی از نیمه دوم فروردین ماه ادامه خواهد داشت. همچنین برای کسب آمادگی رقابت های پاراآسیایی جوانان بحرین از تیر ماه اردوهای آمادگی آغاز می‌شود و  برای مسابقات پاراآسیایی ۲۰۲۲ هانگژو چین نیز از دی ماه اردوها برپا خواهد شد.

حمیدی افزود: در نظر داریم دو رقابت کشوری در رشته های شنا و دوومیدانی زیر نظر کمیته بین المللی پارالمپیک برگزار کنیم که در این راستا در خواست خود را جهت حضور کلاسبند بین المللی به IPC ارائه دادیم.

دبیر فدراسیون در پایان گفت: با توجه به اینکه سال سخت و کرونایی را پشت سر گذاشتیم. در مجموع فدراسیون توانست با حمایت های وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی پارالمپیک و شرکت قهوه بن مانو قسمت عمده تقویم ورزشی خود را  در بخش اردوها، مسابقات و برنامه های آموزشی به نحو احسن اجرا کند. با در نظر گرفتن تدبیرات لازم و رعایت کلیه پروتکل ها و همچنین انجام تست PCR پیش از حضور تیم ها در رویدادهای ورزشی، خوشبختانه در مسابقات و اردوهای برگزار شده مشکلی از بابت بیماری کرونا نداشتیم و سال موفقی را پشت سر گذاشتیم.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *