سامان رضی: تمرین پاراوزنه‌برداری را در خانه ادامه می‌دهم

با یک اتفاق، از زندگی نا امید نشویم/ رحمان، ورزشکاری برای شکستن رکورد‌ها

پارا وزنه‌بردار کشورمان درباره اهداف و برنامه ورزشی خود توضیحاتی را ارائه داد.

سامان رضی ملی‌پوش پارا وزنه‌برداری در گفتگو با وب‌سایت فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین بیان کرد: پیش از اینکه ویروس کرونا شیوع پیدا کند و اردوها برای حفظ سلامتی ورزشکاران لغو شود، فضایی را در خانه مهیا کرده بودم تا در فاصله اردوها نیز تمرین کنم. اکنون که این بیماری شیوع پیدا کرده است باز هم با رعایت دستورات ستاد پیشگیری، در خانه به صورت یک روز در میان و به صورت سبک تمرین می‌کنم.

وی ادامه داد: تمرینات بدنسازی را نیز در خانه انجام می‌دهم تا آمادگی جسمانی‌ام حفظ شود و زمانی که اردوها و مسابقات آغاز شد، از فضای تمرین دور نمانده باشم.

 

‌*نباید با یک اتفاق، از زندگی ناامید شد*

رضی افزود: در سال ۱۳۸۳ بر اثر سانحه تصادف دچار معلولیت شدم و به دلیل اینکه پیش از این اتفاق، در بدنسازی فعالیت داشتم وارد رشته پارا وزنه‌برداری شدم و خوشحالم که توانستم ملی‌پوش کشورم باشم.

وی عنوان کرد: زمانی که یک اتفاق زندگی شما را از حالت قبل خارج می کند نباید ناامید شوید و باید با موفقیت در تحصیل، هنر و یا ورزش به زندگی خود رنگ تازه‌ای ببخشید.

رضی تصریح کرد: در طول این سال‌ها نفرات مختلفی را با ورزش جانبازان و معلولین آشنا کردم و اکنون آنها در رشته‌های ورزشی موفق هستند و اکنون نیز از تمام افراد دارای معلولیت می‌خواهم با ورود به عرصه ورزش وارد جامعه شوند و با توانایی و استعدادهایشان برای کشورمان افتخار آفرینی کنند.‌‌

رضی اظهار داشت: در هر زمینه‌ای، خانواده مشوق اصلی هر فردی است و من هم با حمایت‌های خانواده‌ام توانستم در این مسیر فعالیتم را ادامه دهم و به این نقطه برسم.

ملی‌پوش پارا وزنه‌برداری بیان کرد: آرزوی ورزشی‌ام این است که علاوه بر کسب مدال‌های خوش رنگ و افتخار آفرینی برای کشورم، تا روزی که زنده هستم بتوانم ورزش کردن را ادامه دهم.

 

*به مربیگری علاقه دارم‌*

وی تصریح کرد: اگر روزی به عنوان ورزشکار از دنیای حرفه‌ای ورزش خداحافظی کنم، به دلیل علاقه به مربیگری، سعی می کنم در این مسیر فعالیتم را ادامه دهم.‌‌

رضی پارالمپیک را بزرگترین رویداد ورزشی دانست و گفت: کسب مدال طلای این رقابت‌ها آرزوی هر ورزشکاری است و باید برای رسیدن به آن سخت تلاش کرد و سختی ها و تمرینات زیادی را پشت سر گذاشت.

 

*رحمان، ورزشکاری برای شکستن رکورد‌ها بود*

وی درباره مرحوم سیامند رحمان عنوان کرد: رحمان، ورزشکاری برای شکستن رکوردها در مسابقات جهانی بود و متاسفم که امروز دیگر در بین ما نیست.

ملی‌پوش پارا وزنه‌برداری در پایان گفت: از تمام مردم می‌خواهم تا جایی که مقدور هست در خانه‌های خود بمانند و با رعایت نکات بهداشتی و دستورات ستاد پیشگیری از بیماری کرونا به کاهش انتقال این ویروس کمک کنند.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *