به صورت وبینار انجام شد؛

برگزاری مجمع عمومی سالیانه هیئت ورزش‌های جانبازان و معلولین خوزستان

مجمع عمومی سالیانه هیئت ورزش‌های جانبازان و معلولین خوزستان امروز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون، مجمع عمومی سالیانه هیئت ورزش‌های جانبازان و معلولین استان خوزستان به ریاست اسبقیان، با حضور حمیدی دبیر و کشاورز مدیر امور استان‌ها، حیدری مدیر کل، نصیری معاون اداره ورزش و جوانان خوزستان، مسئولین هیئت استان، روسای هیئت‌های شهرستانی، نمایندگان ورزشکاران و مربیان، آموزش و پرورش و باشگاه‌ها امروز شنبه دوم اسفند ماه به صورت وبینار برگزار شد.

اسبقیان در این نشست بیان کرد: خوشحالم که شیروانی، رئیس هیئت ورزش های جانبازان و معلولین خوزستان، پیگیر مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی است و از آقای نصیری انتظار دارم با توجه به این که استاندار جدید نیز فعالیت خود را آغاز کرده است، حمایت های لازم را در این زمینه داشته باشند.

وی ادامه داد: مصوبه ای که به هیئت های استانی ارسال کردیم در سال ۹۶ توسط رئیس جمهور تصویب و سال ۹۷ به کلیه وزارتخانه ها ابلاغ شد و به منزله قانون است. حدود ۱۷ وزارتخانه وظایفی در این خصوص دارند که ملزم به اجرای آن هستند. بر این اساس نیز وظایفی برای وزارت ورزش و جوانان، آموزش و پرورش، شهرداری، شورای اسلامی شهر، سازمان بسیج مستضعفین، بنیاد شهید و امور ایثارگران، سازمان بهزیستی کشور، دانشگاه ها، استانداری و فرمانداری ها، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان تبلیغات اسلامی، وزارت بهداشت، وزرات راه و شهرسازی مشخص شده است.

اسبقیان تصریح کرد: ستادی برای پیگیری این مصوبه در وزارت ورزش و جوانان تشکیل شده که ریاست آن را دکتر سلطانی فر وزیر بر عهده دارد. همچنین دکتر احمدی به عنوان نایب رئیس، رئیس فدراسیون جانبازان و معلولین به عنوان شخص دبیر این ستاد فعالیت دارند. بر همین اساس من می بایست به صورت سالیانه گزارشاتی در راستای فعالیت های دستگاه ها برای اجرای مصوبه تنظیم و به شورای عالی انقلاب فرهنگی و وزیر ورزش و جوانان ارائه دهم.

رئیس فدراسیون عنوان کرد: پیرو مذاکرات صورت گرفته با دکتر سلطانی فر در شورای معاونین، مقرر شد با کلیه استان ها مکاتباتی انجام شود تا استاندارها در خصوص این مصوبه که حکم قانون را دارد، ستادی مشابه در استان های خود به ریاست مدیرکل و با حضور استاندار تشکیل دهند و کلیه دستگاه ها ملزم به اجرای مصوبه گردند.

وی اظهار داشت: به طور مثال سازمان بهزیستی و بنیاد شهید و امور ایثارگران مکلف به تأمین هزینه های رفت و آمد ورزشکاران هستند. شورای شهر در راستای توسعه ورزش همگانی جانبازان و معلولین موظفند در مجموعه های ورزشی خود سانس هایی را به ورزشکاران این حوزه اختصاص دهند.

اسبقیان بیان کرد: امیدوارم تا پایان سال با پیگیری مدیرکل و همکاری استاندار جلسه ای در استان خوزستان تشکیل و دستگاه ها موظف به اجرای این قانون شوند. اگر از ظرفیت های این مصوبه ما به نحو شایسته ای استفاده کنیم قطعا ورزشکاران افتخارآفرینی همچون هاشمیه متقیان و امان اله پاپی پرورش خواهند یافت.

رئیس فدراسیون در پایان گفت: خوزستان، مهد دلیران، شهدا، جانبازان و ایثارگران است و در دوران دفاع مقدس پیشگام و پرچمدار بوده و حق بزرگی بر گردن میهن اسلامی دارد. انشاءالله با وجود حمایت های اداره کل و زحمات هیئت، شاهد توسعه ورزش جانبازان و معلولین باشیم. از نمایندگان ورزشکاران و باشگاه های حاضر در جلسه امروز سپاسگزارم. یقین دارم در سال های آتی شاهد موفقیت بیشتر ورزشکاران و مسئولین این استان خواهیم بود.

عکس: رضا جوشقانی

 

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *