با حضور ویدئو کنفرانسی وزیر ورزش؛

برگزاری مراسم تجلیل از مدال آوران و ورزشکاران پارالمپیک در توکیو

مراسم تجلیل از مدال آوران و ورزشکاران کاروان فرهنگی ورزشی پارالمپیک برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین، مراسم تجلیل از مدال آوران و ورزشکاران کاروان فرهنگی ورزشی پارالمپیک کشورمان، شب گذشته در محل اقامتگاه سفارت جمهوری اسلامی ایران در توکیو برگزار شد.

این مراسم با حضور جناب آقای دکتر سید حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان به صورت ویدئو کنفرانسی، مرتضی رحمانی موحد سفیر جمهوری اسلامی ایران در توکیو، هادی رضایی سرپرست کاروان ورزشی، یامامورا مادر شهید بابائی و سرپرست معنوی کاروان، لیموچی نایب رئیس بانوان و تابع دبیر اجرایی کمیته ملی پارالمپیک، سرپرستان، سرمربیان و مربیان با پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران و قرائت قرآن کریم آغاز شد.

ابتدا سفیر کشورمان طی سخنانی با توجه به نامگذاری کاروان پارالمپیک به نام سردار دل‌ها شهید حاج قاسم سلیمانی، این اقدام را موجب برکت، دانش معنوی و علمی ورزشکاران برشمرد و حضور مادر شهید بابائی خانم یامامورا را نیز در معیت کاروان، عملی برای تقویت روحیه و اخلاص برای ورزشکاران نام برد.

وی ضمن اشاره به تلاش های دو سال اخیر سفارت در همکاری با هر دو کاروان المپیک و پارالمپیک جمهوری اسلامی ایران در مسابقات توکیو ۲۰۲۰ اظهار داشت: برای سفارت و تمام ایرانیان مقیم ژاپن موجب افتخار و مباهات بود که در راستای حضور و تلاش موفقیت آمیز کاروان‌های کشورمان همکاری کنند و برای تسهیل در حضور موفق و بدون مشکل کاروان‌ها، اقدامات لازم را انجام دهند.

رحمانی موحد افزود: در این دوره از بازی ها، ما شاهد بودیم که با توجه به شیوع کرونا و وجود شرایط اضطراری در توکیو، مسئولین دولتی و برگزار کننده، تمام تلاش و همت خود را بر انجام مسابقات با کمترین مشکل قرار دادند و از این بابت از دولت ژاپن تشکر می کنیم.

وی ادامه داد: سفارت با استفاده از موقعیت المپیک و پارالمپیک و بنا به درخواست و حمایت کمیته ملی المپیک موفق به برگزاری نمایشگاه ایران زیبا به مدت ۱۵ روز شد و همچنین مراسم رونمایی از تابلو فرش‌های دستباف ویژه المپیک و پارالمپیک، برگزاری نمایشگاه تابلوفرش‌های ورزشی، راه‌اندازی پایگاه اطلاع‌رسانی، پوشش رسانه‌ای حضور کاروان‌های ورزشی و رصد بازتاب اخبار مربوط به ورزشکاران ایرانی و نشست محدود با جمعی از ایرانیان فعال ورزشی مقیم ژاپن از دستاوردهای فرهنگی این دوره از مسابقات المپیک و پارالمپیک است.

رحمانی موحد اشاره نمود که برخی از ایرانیان و تجار مقیم به صورت داوطلبانه و در همکاری با سفارت، کمیته هواداری از کاروان‌ها را تشکیل داده و قرار بود برنامه جامع و گسترده ای برای ایرانیان مقیم تدارک دیده شود که به دلیل شیوع کرونا، لغو و مطابق حمایت‌های به عمل آمده تهیه هدایای گوناگونی توسط این هموطنان گرامی پیش بینی شد که در مراسم امروز به حاضرین اهدا و برای سایر مدال آوران و اعضای دیگر کاروان به سرپرست کاروان تحویل داده خواهد شد.

در ادامه، هادی رضائی سرپرست کاروان‌پارالمپیک، وضعیت و نتایج حضور کاروان پارالمپیک کشورمان را طی گزارشی تشریح نمود.

وی گفت: در نهمین دوره حضور ورزشکاران کشورمان در پارالمپیک بهترین نتایج را کسب نمودیم. کسب ۱۲طلا، ۱۱ نقره و ۱ برنز با حضور ۶۲ ورزشکار اعزامی در ۱۰ رشته ورزشی، موفقیت کاروان را به لحاظ مدالی در تاریخ پارالمپیک بی سابقه است.

رضایی افزود: حضور تعدادی از ورزشکاران در این دوره به منظور استفاده از سکوی پارالمپیک توکیو ۲۰۲۰، کسب تجربه و دورخیزی جهت کسب نتایج عالی در مسابقات پاراآسیایی سال آینده چین بوده است.

در ادامه مراسم، سید حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان که از ابتدای مراسم از طریق ویدئو کنفرانس در برنامه تجلیل حضور داشت، طی سخنانی از رحمانی موحد سفیر کشورمان در ژاپن بابت خدمات ارزشمند برای تسهیل و حضور بدون مشکل کاوران های ورزشی کشورمان در توکیو و همکاری های دوستانه با وزارت ورزش و جوانان و سایر مبادی ذیربط ورزشی در راستای برگزاری موفق و حضور بدون مشکل اعضای کاروان های ورزشی کشورمان در توکیو، از طرف خود و وزیر سابق ورزش و جوانان تقدیر و تشکر ویژه نمود و دریافت پیام تشکر مقام معظم رهبری از کاروان سردار دل ها را انرژی بخش دانست.

در ادامه، قرعه‌کشی هدایای ویژه مدال آوران طلایی و همچنین اهدا جوایز به دیگر مدال آوران حاضر در مراسم انجام و طی آن گوشی موبایل اپل به ورزشکاران طلایی و به بقیه نیز ساعت سیکو و صنایع دستی ژاپنی همراه با لوح تقدیر با امضا سفیر و رئیس کمیته ملی پارالمپیک کشورمان اهدا گردید.

در انتهای برنامه، توکلی نماینده کمیته هواداری ایرانیان از کاروان نیز طی سخنانی اظهار داشت: ما جمعی از ایرانیان مقیم ژاپن با درک مسئولیت و مشارکت در برنامه‌ها و اقدامات مرتبط با کشور عزیزمان ایران در صحنه‌های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی، از سال ۹۸ با در نظر گرفتن مسابقات المپیک و پارالمپیک توکیو۲۰۲۰، دعوت سفارت جمهوری اسلامی ایران در توکیو را برای همکاری و همراهی از برنامه‌های متنوعی که به منظور انسجام بخشی و حضور گرم هموطنان عزیز مقیم در ژاپن در این رویداد بزرگ بین‌المللی پیش‌بینی شده بود را در قالب تشکیل کمیته هواداری با علاقه و خرسندی پذیرفتیم.

وی گفت: ضمن تشکر از اعضای محترم کمیته هواداری که با پشتیبانی مادی و معنوی خود موجبات همیاری داوطلبانه جمعی از تجار و فعالان اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی مقیم ژاپن در اجرای برنامه‌های فرهنگی و مسابقات المپیک و پارالمپیک ۲۰۲۰ را فراهم نمودند، از زحمات و برنامه ریزی‌های سفارت به ویژه جناب رحمانی موحد سفیر محترم و همچنین روسای محترم کمیته های ملی المپیک، پارالمپیک و کاروان ورزشی پارالمپیک کشورمان در همراهی و همکاری با کمیته هواداری ایرانیان قدردانی و سپاسگزاری می نمایم.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *