با حضور دکتر سجادی صورت گرفت؛

برگزاری مراسم سالروز آزاد سازی خرمشهر در وزارت ورزش و جوانان

با حضور وزیر ورزش و جوانان و رئیس کمیته ملی پارالمپیک، مراسم سالروز آزادسازی خرمشهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین، در آستانه سالروز آزادسازی خرمشهر، امروز سه‌شنبه دوم خرداد ماه با حضور دکتر حمید سجادی وزیر، معاونین، مدیران ستادی و کارکنان وزارت ورزش و جوانان، اسبقیان رئیس و حمیدی دبیر، سیدباقری بازرس، عسگری مدیر حراست، کشاورز مدیر فرهنگی فدراسیون، روسای دیگر فدراسیون های ورزشی مراسمی در سالن اجتماعات وزارت ورزش و جوانان  برگزار شد.

رئیس فدراسیون جانبازان و معلولین و فرمانده پایگاه مقاومت بسیج وزارت ورزش و جوانان در سخنان خود به اهمیت فلسفه هشت سال دفاع مقدس پرداخت و گفت: یاد و نام شهدای به ویژه شهیدان عملیات بیت المقدس را گرامی می دارم و به روح پاکشان سلام، درود و صلوات می فرستم.

اسبقیان با اشاره به سخنان بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، افزود: امام خمینی (ره) در سخنان خود فرمودند، “ما انقلابمان را در جنگ به جهان صادر نموده ایم، ما مظلومیت خویش و ستم متجاوزان را در جنگ ثابت نموده ایم و ابهت دو ابرقدرت شرق و غرب را شکستیم.”

رئیس فدراسیون جانبازان و معلولین تاکید کرد : دفاع مقدس یک مکتب درس آموز بود که فتح خرمشهر بزرگترین درس این مکتب بود‌ که در ۴ عملیات به وقوع پیوست.

دکتر کارگری رئیس کمیته ملی پارالمپیک در این مراسم عنوان کرد: در بهمن ماه ۱۳۵۷، انقلابی رخ می دهد، این انقلاب موجب دگرگونی در معادلات جهانی می شود. رژیم طاغوتی رخت بر می بندد و حکومت دین مستقر می شود. معادلات جهانی در حال فروریختن است. منابع استکبار به چالش کشیده می شود.حکومت حکام به خطر می افتد. ایده امام خمینی (ره) در حال گسترش است‌ و زمین بازی در اختیار آمریکا نیست. به همین دلیل استراتژی اول دشمن رخ می نماید، ضربه از درون، اغتشاشات، کودتا، منافقین، هواپیما ربایی، اما نتیجه نمی دهد و استراتژی دوم جنگ تحمیلی آغاز می‌شود.

وی ادامه داد: مثلث راهبردی بر علیه ایران اسلامی در غالب جنگ به وجود می آید. تقسیم کار می شود، حمایت بین المللی و سیاسی، حمایت نظامی و تسلیحاتی، حمایت مالی و حمایت اطلاعاتی و مساعدت های مهندسی از صدام صورت می گیرد. اما اطاعت از رهنمودها و فرمان امام خمینی (ره) باعث می شود تا دومین معجزه قرن، یعنی دفاع مقدس رخ دهد. به گونه ای که شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی از دفاع مقدس به عنوان درخشان ترین دوران تشیع یاد می کند چرا که به خوبی در این دوران تشیع معنا و تحقق پیدا کرد.

رئیس کمیته ملی پارالمپیک گفت: فتح خرمشهر اتفاق بزرگی بود و امام خمینی(ره) فرمودند که خرمشهر را خدا آزاد کرد و این یعنی قدرت لایزال الهی است که به ما کمک می کند و این درس بزرگی است.

در پایان با حضور مسئولان وزارت ورزش و جوانان، از خانواده معزز شهیدان انصاری و شکرانی تقدیر به عمل آمد.

عکاس: رضا جوشقانی

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *