ملی پوش طلایی تیم وزنه برداری جوانان دارای معلولیت:

به بازی های پارالمپیک ۲۰۲۴ چشم دارم/ قدردان حمایت های مربی و برادرم هستم

معین احمدی، ملی پوش جوان تیم وزنه برداری است که در رقابت های پاراآسیایی جوانان امارات موفق به کسب مدال طلا و عنوان قهرمانی در دسته ۱۰۷+ کیلوگرم شد.

احمدی در خصوص نحوه آشناییش با این رشته به روابط عمومی فدراسیون گفت: از ۱۱ سالگی با رشته وزنه برداری آشنا شدم و زیر نظر مربی ام علی کمری در شهر کامیاران، استان کردستان، تمریناتم را آغاز کردم و ۸ سال است که در وزنه برداری فعال هستم.

وی افزود: اولین بار حدود چهار سال پیش بود که در رقابت های قهرمانی کشور به یک نشان نقره دست پیدا کردم و پس از آن در جشنواره استعدادیابی مهر رضوی به نشان طلا و در دو دوره رقابت های قهرمانی کشور که با نظارت IPC  برگزار شد موفق به کسب یک نشان طلا و یک نشان نقره شدم و مسابقات امارات اولین تجربه ی برون مرزی من محسوب می شود.

دارنده نشان طلا بازی های پاراآسیایی امارات خاطر نشان کرد: از اوایل امسال به اردوی تیم ملی دعوت شدیم و قرار بود در رقابت های جهانی مکزیک حضور پیدا کنیم که به دلیل وقوع زلزله این مسابقات به تعویق افتاد و به دلیل همزمانی با بازی های پاراآسیایی جوانان در نهایت به مکزیک نرفتیم.

احمدی گفت: برای مسابقات امارات آمادگی خوبی داشتم اما در ابتدای رقابتم داوران به کمربندم ایراد گرفتند و باعث شد تا حرکت اولم خطا شود اما خوشبختانه حرکات دوم و سوم را با موفقیت انجام دادم و در نهایت با رکورد ۱۴۸ به نشان طلا دست یافتم.

ملی پوش طلایی تیم جوانان تصریح کرد: رکورد من در تمرینات ۱۶۵ کیلوگرم بود و می توانستم در امارات هم رکورد شکنی کنم اما به دلیل همین ایراد داوران که باعث شد در ابتدای مسابقه کمی تمرکزم را از دست بدهم، کادر فنی ترجیح داد وزنه سبک تری انتخاب کند تا شانس مدال طلایم از بین نرود و اگرچه موفق به رکورد شکنی نشدم اما خوشحالم که توانستم در اولین تجربه ی برون مرزی ام به نشان طلا دست پیدا کنم.

وی افزود: دورنمایی که برای ورزش حرفه ای خود ترسیم کرده ام حضور در بازی های پارالمپیک ۲۰۲۴ است و امیدوارم بتوانم با ثبت رکوردهای خوب به این آرزو جامه ی عمل بپوشانم و البته اگر بتوانم رکوردهای خوبی بزنم شاید برای بازی های پاراآسیایی جاکارتا هم بتوانم شانسم را برای ورود به تیم ملی امتحان کنم.

احمدی خاطر نشان کرد: مربی خوبم آقای کمری و برادرم، افرادی بودند که در این سالها همیشه من را تشویق و حمایت کردند. به خصوص برادرم که تمریناتم با کمک و حمایت او انجام می شود و هر روز در دو جلسه تمرینی که دارم پا به پای من تلاش می کند و از زحمات هر دوی این عزیزان سپاسگزارم.

تیم ملی وزنه برداری جوانان ایران در سومین دوره بازی های پاراآسیایی موفق به کسب ۵ نشان طلا، ۲ نقره و ۳ برنز شد و در مجموع به عنوان قهرمانی این رقابت ها دست یافت.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *