ملی‌پوش  بسکتبال با ویلچر؛

بیگدلی: با ورزش توانمندی‌هایم دیده شد

محسن بیگدلی، ملی‌پوش زنجانی بسکتبال با ویلچر کشورمان گفت: مسیر زندگی‌ام با شروع ورزش دگرگون شد. زندگی ورزشی من، نگرش خانواده و اطرافیانم را نسبت به شرایط جسمی‌ام متحول کرد و به جای محدودیت‌ها، توانمندی‌هایم دیده شد.

 

بیگدلی در گفت‌وگو با روابط عمومی فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین عنوان کرد: من درسم را تا مقطع کاردانی مکانیک خودرو ادامه دادم و با معرفی یکی از آشنایان، حدود ۱۴ سال پیش با بسکتبال با ویلچر آشنا و جذب این رشته شدم. ورزش شغل من است. مسیر زندگی ام با شروع آن دگرگون شد. نگرش خانواده و اطرافیانم را نسبت به شرایط جسمی ام متحول کرد و با ورزش به جای محدودیت ها، توانمندی هایم دیده شد.

وی افزود: در پنج، شش سال اخیر معمولا در ترکیب تیم ملی کشورمان بوده ام. البته گاهی به دلیل اینکه به عنوان لژیونر در قبرس و ترکیه توپ می زدم در کنار سایر ملی پوشان حضور نداشتم ولی در تورنمنت چهارجانبه ۲۰۱۹ ژاپن همراه تیم ملی به قهرمانی دست یافتیم که خاطره خوبی بود.

عضو تیم ملی بسکتبال با ویلچر مردان با اشاره به برگزاری اولین اردوی آمادگی توکیو تصریح کرد: در زنجان با مجوز و در شرایط قرنطینه من می توانستم تمرین سالنی هم داشته باشم ولی بسیاری از ورزشکاران چنین شرایطی نداشتند بنابراین آمادگی جسمی و فنی آنها تحت تأثیر قرار گرفت و این اردو برای بهبودی وضعیت ملی پوشان بسیار کمک کننده بود.

بیگدلی در پایان گفت: امیدوارم اردوهای تیم ملی تداوم داشته باشد و در پارالمپیک توکیو برای اولین بار روی سکو برویم.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *