رئیس انجمن پاراتکواندو خبر داد:

تلاش پاراتکواندو برای کسب سهمیه رقابت های پارالمپیک توکیو/ در صدد برگزاری رقابت های قهرمانی کشور هستیم

لشگری گفت: در سال جدید به دنبال کسب سهمیه پارالمپیک توکیو و برگزاری رقابت های قهرمانی کشور هستیم تا با شناسایی استعدادها برای تیم ملی پشتوانه سازی کنیم.

مسعود لشگری، رئیس انجمن پاراتکواندو در گفتگو با روابط عمومی فدراسیون جانبازان و معلولین بیان کرد: در سال گذشته تیم ملی پاراتکواندو کشورمان در رقابت های قهرمانی قاره آسیا توانست جایگاه نخست را بدست آورد و در مسابقات قهرمانی جهان ترکیه با یک پله صعود نسبت به دوره قبل در جایگاه سوم ایستاد.

وی ادامه داد: در سال جدید به دنبال برگزاری رقابت قهرمانی کشور در رده های نونهالان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان هستیم تا با شناسایی استعدادها در هر دو گروه مردان و بانوان پشتوانه خوبی برای تیم ملی بسازیم و با دعوت از نفرات برتر به اردو تیم ملی، پاراتکواندوکاران بیشتری را آماده مسابقات کنیم.

لشگری افزود: با توجه به اینکه سهمیه پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو بر اساس رنکینگ و امتیازات پاراتکواندوکاران توزیع می شود حضور در رقابت های برون مرزی از اهمیت بالایی برخوردار است. بنابراین در نظر داریم تیم ملی در سال جدید در رقابت های قهرمانی آسیا، آیواز و مسابقات ژاپن حاضر شود و نتایج درخشانی را کسب کند تا امتیازات و رنکینگ ملی پوشان ارتقا پیدا کند و یک گام به کسب سهمیه نزدیکتر شویم.

وی با بیان این مطلب که رقابت های پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو در دو کلاس K43 و K44 هر کدام در ۳ وزن برگزار می شود عنوان کرد: ۴ نفر اول رنکینگ در هر وزن می توانند سهمیه مستقیم پارالمپیک را بدست آورند و سایر سهمیه ها از طریق رقابت های قاره ای توزیع خواهد شد و هر کشور می تواند ۳ سهمیه در پارالمپیک بدست آورد.

لشگری تصریح کرد: در حال حاضر مهدی پوررهنما، اصغر عزیزی و سجاد جوانبخت که در این کلاسبندی قرار دارند به ترتیب در اوزان خود در رده اول، چهارم و سیزدهم جهان قرار دارند و تمام تلاش ما بر این است که این ملی پوشان بتوانند از طریق رنکینگ سهمیه پارالمپیک را کسب کنند.

رئیس انجمن پاراتکواندو در پایان خاطرنشان کرد: خوشبختانه مسئولان فدراسیون تکواندو و جانبازان و معلولین از این رشته حمایت خوبی دارند و امیدوارم که با همین روند و حضور در رقابت های برون مرزی تیم ملی ما بتواند ۳ سهمیه پاراالمپیک ۲۰۲۰ توکیو را بدست آورد و در پارالمپیک بدرخشد.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *