مصطفی حدادی:

تیم ملی فوتبال روی میز جانبازان و معلولین برای اولین بار راهی رقابت های جهانی می شود

رئیس انجمن فوتبال روی میز جانبازان و معلولین گفت: رقابت های مایورکا اسپانیا، اولین تجربه حضور تیم ملی ایران در عرصه ی جهانی است.

سیدمصطفی حدادی، رئیس انجمن فوتبال روی میز، در گفتگو با روابط عمومی فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین بیان کرد: مسابقات جهانی این رشته در اسپانیا در بخش افراد سالم و نیز افراد دارای معلولیت برگزار می شود. بر همین اساس با انجمن فوتبال روی میز فدراسیون انجمن های ورزشی هماهنگی های لازم انجام شد تا اردو تیم ملی ما نیز به طور همزمان تشکیل شود و تیم ما هم بتواند برای نخستین بار حضور در رقابت های جهانی را تجربه کند.

وی درباره نحوه انتخاب ترکیب تیم ملی عنوان کرد: زمستان سال گذشته، رقابت های قهرمانی کشور این رشته را برگزار کردیم تا نفرات برتر و استعدادها را شناسایی و برای تیم ملی انتخاب کنیم. پس از پایان این مسابقات در جلسه کمیته فنی، لیست بلند ۱۲ نفره ای را مشخص کردیم تا به اردو دعوت شوند اما با توجه به کمبود زمان تا شروع مسابقات جهانی، مجددا از این لیست ۵ نفر از بهترین بازیکنان جانباز و معلول که بیشترین امتیاز را در رقابت های قهرمانی کشور بدست آورده بودند انتخاب کردیم تا هر چه سریعتر تیم آماده مسابقات جهانی شود.

سرپرست تیم ملی فوتبال روی میز با اشاره به اینکه رقابت های جهانی به صورت تیمی برگزار می شود ادامه داد: در ترکیب تیم ملی مصالح تیمی را در اولویت قرار دادیم، بنابراین باید از بازیکنانی که در پست دفاع و حمله بهترین بودند و حتی در هر دو پست نیز توانایی بازی داشتند، دعوت می کردیم. بر همین اساس ۲ بازیکن جانباز و ۳ بازیکن معلول که در این پست ها توانسته بودند عملکرد خوبی در مسابقات قهرمانی کشور داشته باشند را از استان های مختلف به اردو فرا خواندیم. باتوجه به اینکه نتوانستیم از تمام اعضای لیست بلند دعوت کنیم، در نظر داریم به طور حتم در آینده از حضور آنها در اردوهای تیم ملی و مسابقات بعدی استفاده کنیم.

وی تصریح کرد: بهرام سلیمانی از فارس، حسین شهبازی گرویی از چهارمحال و بختیاری، حمید مقدم از زنجان و عباس مه آبادی از تهران و مصطفی مسعودی از کرمانشاه بازیکنان دعوت شده به اردوی تیم ملی هستند.

حدادی درباره مسابقات جهانی اسپانیا افزود: هنوز لیست تیم های حاضر در این رقابت ها اعلام نشده است اما در سال های گذشته به طور میانگین حداقل ۲۰ کشور در این مسابقات شرکت می کردند. این رقابت ها هر دو سال یکبار به صورت تیمی و در ۶ راند برگزار می شود که ۳ بازیکن به صورت ثابت و ۲ بازیکن به عنوان ذخیره در تیم حضور دارند.

رئیس انجمن فوتبال روی میز جانبازان و معلولین در پایان گفت: دو مرحله اردوی دیگر برای تیم ملی پیش بینی شده است که آخرین اردو از ۵ تیرماه آغاز می شود و متصل به اعزام خواهد بود.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *