آخرین رنکینگ سال 2017 فدراسیون جهانی پاراوالیبال؛

تیم ملی والیبال نشسته مردان ایران برای دهمین سال متوالی صدر نشین جهان شد/ تیم بانوان ایران در جایگاه ششم جهان قرار گرفت

هادی رضایی، دبیرکل فدراسیون والیبال معلولین آسیا و اقیانوسیه از صدر نشینی تیم والیبال نشسته مردان ایران در آخرین رنکینگ سال ۲۰۱۷ خبر داد.

وی با اعلام این خبر به روابط عمومی فدراسیون گفت: آخرین جدول رنکینگ جهانی سال ۲۰۱۷  از سوی فدراسیون جهانی پاراوالیبال منتشر شده که بر اساس آن تیم ایران با ۵۲۱۵ امتیاز، برای دهمین سال متوالی در جایگاه اول جهان قرار دارد و تیم والیبال نشسته بانوان کشورمان نیز با ۲۸۲۵ امتیاز در جایگاه ششم قرار گرفته است.

رضایی افزود: از نکات جالب توجه در جدول بخش مردان، قرار گرفتن تیم روسیه در جایگاه نهم جهان است که علی رغم اینکه این تیم در رقابت های قهرمانی اروپا اول شد اما به دلیل محرومیت و عدم حضور در بازی های پارالمپیک ریو نتوانست جایگاه بالاتری بدست آورد اما در رقابت های قهرمانی اروپا با شکست بوسنی به عنوان قهرمانی رسید و باعث شد جایگاه تیم بوسنی به چهارم جهان نزول پیدا کند.

مدیر تیم های ملی والیبال نشسته خاطر نشان کرد: در بخش بانوان نیز نکات جالب توجهی در جایگاه تیم ها به چشم میخورد از جمله رشد چشمگیر تیم برزیل که در سه سال اخیر رخ داده و این تیم را به جایگاه سوم جهان رسانده است. تیم بانوان روسیه نیز قهرمان اروپا شد و توانست از جایگاه نهم خود را به جایگاه هفتم برساند و این تیم هم همانند تیم مردان به دلیل عدم حضور در پارالمپیک ریو امتیاز این رویداد مهم را از دست داده است.

وی در خصوص تیم بانوان ایران گفت: در مجموع جایگاه خوبی داریم و سیاست ما در بخش بانوان در درجه ی اول حفظ جایگاه کنونی و سپس ارتقا آن است و باید در رویدادهای پیش رو از جمله مسابقات جهانی و پس از آن بازی های پاراآسیایی، برای ارتقا جایگاه کنونی تلاش کنیم و سرمایه گذاری های لازم نیز در این خصوص صورت می گیرد.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *