به انتخاب حامی بازی های المپیک زمستانی پیونگ چانگ؛

حسن میرزاحسینی، عضو تیم ملی اسکی جانبازان و معلولین مشعل بازی های زمستانی را حمل می کند

حسن میرزاحسینی، عضو تیم ملی اسکی جانبازان و معلولین ایران، به عنوان یکی از مشعل داران بازی های المپیک زمستانی پیونگ چانگ ۲۰۱۸ انتخاب شده است.

وی پیش از اسکی در رشته سنگ نوردی فعالیت های زیادی داشته و اولین ورزشکار دارای معلولیت ایرانی است که در رشته اسلک لاینر هم فعالیت می کند.

میرزا حسینی در رقابت های سنگ نوردی کشوری چهار دوره عنوان قهرمانی دارد و در رقابت های برون مرزی هم شرکت داشته و عناوینی نیز از این مسابقات به دست آورده است.

مراسم حمل مشعل این بازی ها فردا در شهر ” آسان” کره جنوبی انجام می شود و میرزاحسینی پیش از برگزاری این مراسم در گفتگویی با روابط عمومی فدراسیون پیرامون روند انتخابش برای این مراسم توضیحاتی ارائه داد.

وی در این خصوص گفت: شرکت سامسونگ، حامی بازی های المپیک زمستانی پیونگ چانگ ۲۰۱۸، فراخوانی ارائه داد و طی آن از افراد دعوت کرد رزومه خود را ارسال کنند تا هر کس که صلاحیت و شایستگی حمل مشعل این بازی ها را دارد انتخاب شود.

میرزاحسینی افزود: من هم در همین راستا رزومه ام را ارسال کردم و خوشبختانه به عنوان تنها فرد دارای معلولیت ایرانی برای حمل مشعل بازی های المپیک زمستانی ۲۰۱۸ انتخاب شدم و هم اکنون در کره جنوبی به سر می برم و آماده مراسم حمل مشعل هستم.

ملی پوش تیم اسکی افزود: مراسم حمل مشعل فردا برگزار می شود و من به عنوان یکی از نمایندگان ایران در این برنامه با طی مسافتی ۲۰۰ متری، مشعل این بازی های المپیک زمستانی را حمل خواهم کرد.

وی در پایان گفت: پس از پایان این مراسم در اردوی تیم ملی برای مسابقات قهرمانی جهان آلمان در رشته صحرانوردی حضور خواهم یافت و امیدوارم بتوانم سهمیه بازی های پارالمپیک را بدست آوردم و جا دارد از حمایت های آقای عیسی ساوه شمشکی، رئیس انجمن اسکی جانبازان و معلولین که در شروع فعالیتم در اسکی از من حمایت کرد و با تشویقشهایش باعث شد در این مسیر پیشرفت داشته باشم، تشکر کنم.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *