در واکنش به مصاحبه محمدیاری با خبرگزاری فارس؛

حسین پور: محمدیاری در هیچ کدام از گروه های مورد حمایت کمیته ملی پارالمپیک قرار ندارد

دبیر فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین در خصوص شرایط فنی علی محمدیاری ورزشکار پارا دوومیدانی توضیحاتی را ارائه داد.

 

 

محمد حسین پور دبیر فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین در گفتگو با وب سایت این فدراسیون بیان کرد: بر اساس آئین نامه اعزام ملی پوشان به رقابت های پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو، اولویت ها در درجه نخست با ورزشکاران طلایی سپس نقره ای، برنزی و قهرمان  آسیا است که محمدیاری با توجه به رکورد ثبت شده در مسابقات امارات در هیچ کدام از این گروه های مورد حمایت کمیته ملی پارالمپیک برای اعزام قرار ندارد.

محمدیاری مدال نقره و سهمیه پارالمپیک را مدیون رئیس انجمن پارا دوومیدانی است

وی ادامه داد: در رقابت های اخیر پارادوومیدانی قهرمانی جهان ۲۰۱۹ امارات نیز هر ۶ پرتاب این ورزشکار خطا اعلام شد که با تلاش های بهمن رضایی رئیس انجمن، رای هیئت ژوری نسبت به یک پرتاب او تغییر کرد و نقره ای شد. اما علی رغم کسب سهمیه پارالمپیک، رکورد محمدیاری در رده پنجم جهان و دوم آسیا قرار دارد.

حضور ورزشکاران در اردوهای پارالمپیک توکیو بر اساس آئین نامه کمیته ملی پارالمپیک

حسین پور افزود: بر اساس آئین نامه و دستور العمل کمیته ملی پارالمپیک که ۶ ماه پیش تدوین و ابلاغ شده است، حضور ورزشکاران در اردوهای مربوط به بازی های پارالمپیک توکیو ۲۰۲۰ باید بر اساس ضوابط مندرج در این آئین نامه باشد. بر همین اساس چند ملی پوش در برخی رشته های دیگر نیز در حال حاضر مورد حمایت NPC ایران نیستند. با توجه به شرایط فنی محمدیاری، او به اردو تیم ملی دعوت نشد و تمام ورزشکارانی که محمدیاری در خبرگزاری فارس از آنها نام برده است یا ۳ نفر برتر جهان محسوب می شوند و یا رکورد آنها اول آسیا می باشد  در غیر این صورت ورزشکاری به اردو تیم ملی دعوت نمی شود.

در خصوص صلاحیت مربیان، کمیته ملی پارالمپیک، فدراسیون و انجمن های ورزشی تصمیم گیری می کنند

 وی عنوان کرد: همچنین در آئین نامه انتخاب مربیان تیم ملی در کمیته ملی پارالمپیک، به این نکته اشاره شده است که مربیان درجه ۳ واجد شرایط حضور در اردوهای تیم ملی نخواهند بود. بر این اساس همسر محمدیاری که به دلیل نداشتن مدرک مربیگری و عدم سابقه حضور در مسابقات برون مرزی، از نظر قانونی مجوز تمرین کردن با ملی پوشان را ندارد و مورد تائید کمیته ملی پارالمپیک نیست. در خصوص صلاحیت و انتخاب مربیان، کمیته ملی پارالمپیک، فدراسیون و انجمن تصمیم گیری می کنند.

فدراسیون و انجمن های ورزشی بهره ای از حقوق مربیان نمی برند

حسین پور تاکید کرد: حقوق مربیان توکیو ۲۰۲۰، به صورت مستقیم از سوی کمیته ملی پارالمپیک به آنها پرداخت می شود، بنابراین فدراسیون و انجمن در این امر هیچ گونه بهره ای نمی برند و دخالتی نیز ندارند.

ادعای محمدیاری مبنی بر تهدید ضرب و شتم از سوی رئیس انجمن صحت ندارد

دبیر فدراسیون با تکذیب ادعای محمدیاری مبنی بر تهدید ضرب و شتم این ورزشکار از سوی رئیس انجمن، اظهار داشت: محمدیاری در جلسه کمیته انضباطی داخلی فدراسیون، صحبت ها و توهین هایی به بهمن رضایی کرد که در نهایت رئیس انجمن، به او تذکر داد که به عنوان ورزشکار در مورد مسائل مربوط به مربیان و تیم ملی تصمیم گیرنده نیست و رعایت ادب و احترام اولین وظیفه ورزشکار است.

سال گذشته ۶ دیسک سوئدی استاندارد به محمدیاری اهدا شده است

وی با رد اتهام صحبت محمدیاری در مورد پیشنهاد دبیر فدراسیون برای تمرین کردن با آجر،  بیان کرد: این ادعا صحت ندارد و نشان دهنده برخورد غیر حرفه ای یک ورزشکار است. زیرا پیش از آغاز رقابت های پاراآسیایی جاکارتا ۲۰۱۸، به محمدیاری ۴ دیسک یک کیلویی و ۲ دیسک یک و نیم کیلویی سوئدی استاندارد از سوی فدراسیون داده شد که تا حدود ۳ سال دیگر نیز قابل استفاده و تمرین است و مدارک آن نیز وجود دارد و علی رغم دریافت تجهیزات، نتوانست در بازی های جاکارتا مدال بدست آورد.در مورد ملی پوشان نیز با توجه به برگزاری اردوها به طور متمرکز تجهیزات داخل اردوها به آنها تحویل داده می شود و پس از پایان اردو در اختیار فدراسیون قرار می گیرد.

دبیر فدراسیون در پایان گفت: محمدیاری با وجود اینکه نتوانست در بازی های جاکارتا مدال آوری کند و با حمایت رئیس انجمن در رقابت های قهرمانی جهان امارات به مدال نقره رسید، نباید با رفتار ناشایست از زحمات و حمایت های فدراسیون و انجمن چشم پوشی می کرد، البته این ورزشکار تاکنون در مقاطع مختلف چندین بار به دلیل رفتارهای غیر حرفه ای به کمیته انضباطی فرا خوانده شده است.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *