مربی تیم ملی وزنه برداری جوانان دارای معلولیت اعلام کرد:

حضور نمایندگان ایران در بازی های پاراآسیایی در ۸ وزن/ محسن بختیار هم به امارات اعزام می شود

سید محمدرضا میرشفیعی، مربی تیم ملی وزنه برداری جوانان دارای معلولیت از حضور ۱۱ وزنه بردار جوان در بازی های پاراآسیایی امارات خبر داد.

وی در گفتگو با روابط عمومی فدراسیون خاطر نشان کرد: تیم ملی وزنه برداری جوانان با ۱۱ نماینده در مسابقات امارات شرکت می کند و به همین منظور ملی پوشان  از ۳ تا ۱۶ آذر ماه در اردو حضور دارند و ۱۷ آذر ماه نیز عازم مسابقات می شوند.

میرشفیعی افزود: محسن بختیار، ملی پوش دسته ۵۴ کیلوگرم تیم ملی همراه با تیم بزرگسالان به مکزیک اعزام می شود و هم در مسابقات جوانان و هم در مسابقات بزرگسالان حضور خواهد داشت و تمهیداتی پیش بینی شد تا این ورزشکار بتواند پس از مسابقات مکزیک بلافاصله به امارات سفر کند و در بازی های پاراآسیایی جوانان هم برای تیم ملی وزنه بزند.

مربی تیم ملی در خصوص نحوه انتخاب ورزشکاران گفت: ۶ ملی پوش تیم جوانان در اردوهای مکزیک همراه با تیم بزرگسالان بودند و از آنجایی که به دلیل زلزله مسابقات به تعویق افتاد و اعزام جوانان به مسابقات جهانی لغو شد، این ۶ نفر قرار شد تنها در بازی های پاراآسیایی حضور یابند و ۴ نفر دیگر هم که از مساباقت قهرمانی کشور رکوردهای قابل توجهی به ثبت رسانده بودند به جمع تیم اضافه شدند.

وی اضافه کرد: علیرضا ایزدی در دسته ۴۹ کیلوگرم، محسن بختیار و رضا دیلمی در دسته ۵۴ کیلوگرم، فرزین نوری در دسته ۷۲ کیلوگرم، علی عابدی در دسته ۸۰ کیلوگرم، محمد امین ساکت در دسته ۸۸ کیلوگرم، امیر بخشی و مهدی عظیمی در دسته ۹۷ کیلوگرم، ابوالفضل هادی شاه آبادی و محمد رضا رجبی در دسته ۱۰۷ کیلوگرم و معین احمدی در دسته ۱۰۷+  کیلوگرم، نمایندگان کشورمان در این مسابقات هستند.

میرشفیعی در همین زمینه افزود: تیم ملی ایران برای حضور در بازی های پاراآسیایی جوانان امارات در اوزان ۵۴، ۹۷ و ۱۰۷ کیلوگرم دو نماینده دارد و در اوزان ۵۹ و ۶۵ کیلوگرم نماینده ای نداریم.

مربی تیم ملی تصریح کرد: ملی پوشان جوان کشورمان شرایط خوبی دارند و در بعضی از وزن ها با اطمینان می گوییم که این جوانان در آینده ای نه چندان دور جایگزین در تیم بزرگسالان خواهند شد و اگرچه این اتفاق در پارالمپیک ۲۰۲۰ نخواهد افتاد اما قطعا در دوری بعدی بازی های پارالمپیک شاهد حضور این ورزشکاران جوان و مستعد خواهیم بود.

وی گفت: به نسبت دوره های قبل بازی های پاراآسیایی پرتعداد تر در مسابقات شرکت می کنیم و امیدارم همانند دوره ی پیشین بازی های پاراآسیایی جوانان و نیز قهرمانی جهان که تیم جوانان کشورمان موفق به کسب عنوان قهرمانی شد، بتوانیم این موفقیت را تکرار کنیم.

تمرینات ملی پوشان جوان کشورمان زیر نظر علی اصغر رواسی، سرمربی تیم ملی، علی محمودی و محمد رضا میرشفیعی، مربیان تیم ملی، در حال برگزاری است و نمایندگان کشورمان همراه با سایر ورزشکاران کاروان خلیج فارس در سومین دوره بازی های پاراآسیایی جوانان امارات حضور خواهند یافت.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *