اسبقیان:

خراسان رضوی در ورزش کشور وزنه ی سنگینی است / مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی فرصتی برای حمایت از ورزش جانبازان و معلولین

رئیس فدراسیون گفت: هیئت خراسان رضوی با حمایت های اداره کل ورزش و جوانان استان و فدراسیون می تواند عملکرد موفقی داشته باشد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین، اسبقیان در مجمع انتخاباتی هیئت خراسان رضوی بیان کرد: یاد و نام شهدا و امام عزیز شهدا را گرامی می دارم و به روح پاکشان سلام و درود می فرستم. هفته ترویج فرهنگ پهلوانی را تبریک عرض می کنم و سالروز آزاد سازی خرمشهر قهرمان را گرامی به دارم و به روح پاک شهدای آن صلوات می فرستم. امیدوارم که جامعه ورزش کشور به ویژه استان خراسان رضوی ایثار و گذشت حضرت علی (ع) الگو قرار دهد.

وی ادامه داد: از فتاحی مدیرکل ورزش و جوانان استان که از مدیران با تجربه در ورزش کشور هستند تشکر می کنم که با کمک همکارانشان امروز این فرصت را ایجاد کردند تا این مجمع را در محیطی با فضای آرام و به دور از حاشیه برگزار کنیم. هم فدراسیون و هم اداره کل ورزش و جوانان استان یک رای دارند و آنچه که سرنوشت انتخابات را رقم می زند ارای اعضای مجمع است. امیدوارم با تصمیم و تشخیص درست بهترین فرد را انتخاب کنیم تا مانند گذشته مجبور به تغییر نشویم.

اسبقیان افزود: تعامل و هماهنگی با اداره ورزش و جوانان استان و فدراسیون از اهم انتظارات ما از رئیس هیئت است. انتخاب صفایی را تبریک می گویم و برای او آرزوی موفقیت دارم. قدردان زحمات نیک فرجام و هراتی در هیئت هستیم. در این مدت هیئت میزبان اردوی آمادگی تیم های ملی بوده که بسیار ارزشمند است.

رئیس فدراسیون عنوان کرد: از دکتر کلانتر و حسین زاده که برای خدمتگزاری در جامعه ورزش جانبازان و معلولین اعلام آمادگی کردند قدردانی می کنم. آرزوی سلامتی برای آنها دارم و امیدوارم صفایی از ظرفیت های این دو برادر بزرگوار در حوزه ورزش جانبازان و معلولین بهره لازم را ببرد.

اسبقیان اظهار داشت: آنچه که مسلم است استان خراسان رضوی در ورزش کشور از ابتدا وزنه سنگین بوده است. آشنایی کاملی با ورزش این استان دارم. ورزشکارانی از این استان پا به میدان گذاشتند و افتخار آفرینی کردند.

وی تصریح کرد: امیدوارم این هیئت با حمایت های اداره کل ورزش و جوانان استان و فدراسیون و با بهره گیری از ظرفیت های خیرین، در راستای توسعه ورزش جانبازان و معلولین استان عملکرد موفقی داشته باشد و روند رو به رشدی را طی کند.امیدوارم در سال های آتی با تلاش و همت مسئولین، این هیئت در رده های بالاتری قرار بگیرد.

اسبقیان در مورد مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی عنوان کرد: در این مصوبه سیاست ها، راهبردها و وظایف اجرایی ترویج فرهنگ حضور، توانمندی و افتخار آفرینی جانبازان و معلولین از طریق ورزش مورد تاکید قرار گرفته است. در این مصوبه به کلیه وزارتخانه ها وظایفی مانند در اختیار گذاشتن بخشی از امکانات ورزشی برای هیئت های جانبازان و معلولین ابلاغ شده که آنها مکلف به اجرای آن هستند.

وی اظهار داشت: ۱۶ دستگاه نیز به صورت ویژه از جمله سازمان بهزیستی، بنیاد شهید و امور ایثارگران، صدا و سیما، شهرداری و شورای شهر در مورد ورزشکاران این حوزه مکلف به همکاری هستند. مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی به منزله قانون و لازم الاجراست که تمامی دستگاه ها مکلف هستند با هیئت های ورزشی جانبازان و معلولین استان ها همکاری لازم را داشته باشند.

رئیس فدراسیون افزود: وزیر ورزش و جوانان طی نامه‌ای به استانداران ابلاغ کردند که آنها مکلف به عملیاتی کردن این مصوبه و برگزاری جلسه ای در این مورد شده اند. صفایی رئیس هیئت باید در ابتدا با هماهنگی اداره کل ورزش و جوانان و استانداری نخستین جلسه اجرایی شدن مصوبه را برگزار نمایند تا استاندار تمام دستگاه ها را در جهت حمایت از ورزش جانبازان و معلولین مکلف به همکاری کند.

اسبقیان ادامه داد: این مصوبه فرصت بسیار ارزشمندی برای حمایت از ورزش جانبازان و معلولین است و ما نباید بی تفاوت از فرصتی که در دست داریم عبور کنیم. این مطلب را در تمام هیئت های استانی دیگر نیز عنوان کردم و جلسات خوبی در این راستا هم برگزار شده است.

رئیس فدراسیون در پایان گفت: از تمام عزیزان تشکر و قدردانی می کنم و آرزوی موفقیت برای شما دارم. خراسان رضوی در حوزه ورزش جانبازان و معلولین قهرمانانی مانند هادی رضایی سرمربی تیم ملی والیبال نشسته مردان را دارد که هیئت می تواند در راستای توسعه و پیشرفت از حضور او بهره لازم را ببرد.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *