دبیر فدراسیون:

در سال ۱۴۰۰ نتایج درخشانی در تاریخ ورزش جانبازان و معلولین کسب شد

حمیدی گفت: در سالی که گذشت با تلاش هایی که صورت گرفت نتایج درخشانی در تاریخ ورزش جانبازان و معلولین کسب شد.

مسعود حمیدی دبیر فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین در گفتگو با روابط عمومی بیان کرد: در سال گذشته پارالمپیک توکیو و بازی های پاراآسیایی جوانان بحرین، دو رویداد مهم بین المللی را پشت سر گذاشتیم. از ابتدا سال ۱۴۰۰ با با حمایت های کامل و همه جانبه وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی پارالمپیک و با وجود بیماری منحوس کرونا، سعی کردیم به صورت فشرده و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و شیوه نامه ها، اردوهای آمادگی تیم های ملی را در بهترین شرایط و ایده آل برای کسب نتایج درخشان برگزار کنیم. به همین منظور در کنار اردوهای پارالمپیک، اردوهای انتخابی و مسابقات قهرمانی کشور را در رده جوانان برگزار کردیم.

وی ادامه داد: بر اساس سهمیه و رکوردهایی که از سوی ورزشکاران ثبت شد، تیم های ملی جوانان را برای حضور در پاراآسیایی تشکیل دادیم. در فاصله کوتاه تا آغاز پارالمپیک و بعد از این رویداد به صورت فشرده اردوهای جوانان را تا آذرماه برگزار کردیم و خوشبختانه در سال ۱۴۰۰ نتایج درخشانی در تاریخ ورزش جانبازان و معلولین در مسابقات پارالمپیک و پاراآسیایی کسب شد.

حمیدی افزود: در کنار این دو رویداد بین المللی، اعزام هایی برای حضور در مسابقات جهانی و آسیایی داشتیم که این رقابت ها نیز با نتایج خوبی همراه بود. بلافاصله بعد از رقابت های جوانان بحرین و حتی همزمان با آن اردوهای آمادگی تیم های ملی اعزامی به بازی های پاراآسیایی چین را آغاز کردیم که همچنان ادامه دارد.

دبیر فدراسیون عنوان کرد: به لطف خدا توانستیم لیگ های والیبال نشسته و بسکتبال با ویلچر، رقابت های قهرمانی کشور در رشته های دو و میدانی، تیراندازی، بوچیا و وزنه برداری را با وجود محدودیت های کرونایی برگزار و به پایان برسانیم. در رشته والیبال نشسته علی رغم همه برنامه ریزی ها متاسفانه به دلیل شیوع سویه جدید ویروس کرونا نتوانستیم مسابقات قهرمانی کشور را برگزار کنیم اما بحث استعدادیابی که مد نظرمان بود را با حضور مسئولین انجمن و کادر فنی برای تشکیل تیم ملی جوانان و (ب) این رشته در فدراسیون برگزار کردیم.

وی تصریح کرد: در راستای استعدادیابی در دیگر رشته ها، در مسابقات قهرمانی کشور وزنه برداری تحت نظر IPC نیز ورزشکاران مستعد را شناسایی کردیم تا در سال جاری تیم ملی جوانان این رشته را تشکیل دهیم. در نظر داریم امسال در دیگر رشته ها نیز این روند را ادامه دهیم.

حمیدی اظهار داشت: از دیگر برنامه های فدراسیون در سال ۱۴۰۱، برگزاری رقابت های قهرمانی کشور شنا و دو و میدانی تحت نظارت IPC است که این مسابقات با هدف انتخاب نهایی تیم ملی برای بازی های پاراآسیایی هانگژو و نیز استعدادیابی برای تشکیل تیم ملی جوانان هر دو رشته برپا خواهد شد.

وی بیان کرد: در سالی که گذشت تقویم آموزشی فدراسیون را اجرایی کردیم. در سال جدید هم تلاش می کنیم این دوره ها به صورت هدفمندتر و با نظر انجمن های ورزشی برگزار شود و همچنین با برپایی دوره های بین المللی شرایط را برای ارتقا داوران و مربیان مهیا کنیم.

دبیر فدراسیون در پایان گفت: امیدوارم که در سال جاری نیز با حمایت های وزارت ورزش و جوانان، کمیته ملی پارالمپیک باز هم شاهد تداوم درخشش و موفقیت ملی پوشانمان در بازی های پاراآسیایی چین باشیم.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *