سومین دوره رقابت‌های پاراآسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا:

دستیار: رقابت سختی با تیم‌های ژاپن و کره جنوبی داریم/هم‌گروهی تیم ملی کشورمان با چین، تایلند، عراق و اندونزی

سرمربی تیم ملی بسکتبال با ویلچر گفت: تیم ملی پس صعود به مرحله دوم، رقابت سختی برابر ژاپن و کره جنوبی خواهد داشت.


محمدرضا دستیار با اشاره به اردوهای آمادگی تیم ملی جهت حضور پر قدرت در بازی‌های پاراآسیایی جاکارتا اظهار داشت: ملی‌پوشان با پشت سرگذاشتن یازده مرحله اردوی آماده سازی و حضور در رقابت‌های قهرمانی جهان شرایط بسیار خوبی دارند. این رقابت‌ها بازی تدارکاتی بود و تجربه خوبی را در اختیار ورزشکاران قرار داد.
وی با اشاره به عنوان سومی تیم ملی بسکتبال باویلچر در مسابقات ۲۰۱۴ اینچئون گفت: قصد داریم در این دوره با ارائه عملکردی بهتر عنوانی بالاتر از دوره قبل کسب کرده و تاریخ ساز شویم. تیم ملی از لحظه ورود به جاکارتا یک جلسه تمرین برگزار کرده است و تمرینات ملی‌پوشان در دو روز آینده هم پیگیری خواهد شد.
سرمربی تیم ملی بسکتبال با ویلچر در مورد گروه‌بندی رقابت‌های بسکتبال باویلچر گفت: تیم ملی با تیم‌های چین، تایلند، عراق و اندونزی هم گروه است که در نخستین بازی خود با میزبان مصاف می کند. چین تیم رقیب خوب و قدرتمندی در این بازی هاست و اندونزی نیز در بسکتبال با ویلچر نداشته است و به دلیل میزبانی مسابقات تیمی را تشکیل داده است. در بازی برابر چین با ترکیب اصلی وارد زمین می شویم تا ضمن آشنایی با زمین مسابقه برای بازی مقابل ژاپن و کره جنوبی آماده شوند.
دستیار ادامه داد: پس از صعود از مرحله مقدماتی، بازی سختی برابرکره جنوبی و ژاپن خواهیم داشت و امیدواریم ملی پوشان در این بازی ها هم موفق عمل کنند.
وی از ژاپن و کره به عنوان دو تیم بسیار قوی یاد کرد و گفت: درست است که ژاپن در رقابت‌های جهانی جز هشت تیم پایین قرار گرفت، اما چنانچه در بازی با اسپانیا دو امتیاز کسب می‌کرد می توانست جز هشت تیم بالای جدول باشد ضمن اینکه بسیار تیم جوان و آماده ای است، بنابراین نباید این تیم را دست کم بگیریم.
سرمربی تیم ملی بسکتبال با ویلچر توضیحاتی را پیرامون وضعیت بسکتبال با ویلچر ارائه کرد و افزود: از سال ۲۰۱۳ با دعوت از جوانان، ساختار تیم ملی را تغییر داده و جوان کردیم، ضمن اینکه در کنار تیم ملی، یک تیم دیگر نیز آماده شده است که پس از این رویداد بخشی از این افراد به تیم بزرگسالان خواهند پیوست.
او ادامه داد: تعداد قابل توجهی از اعضاء تیم ملی لژیونر هستند و تجربه حضور در لیگ های بسکتبال با ویلچر ترکیه را دارند و همین امر کمک می کند تا ملی پوشان در چنین رویدادهایی با قدرت بیشتری شرکت کنند.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *