سرپرست کمیته پزشکی ورزشی فدراسیون؛

دکتر آقاخانی: تکمیل پرونده ها و نظارت پزشکی ملی پوشان اولویت است

سرپرست کمیته پزشکی ورزشی فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین درباره برنامه های خود توضیحاتی را ارائه داد.

دکتر صدرالدین آقاخانی در حوزه پزشکی ورزشی حدود ۱۷ سال سابقه کار دارد و در طول این مدت به عنوان پزشک تیم های ملی تکواندو، فوتبال ساحلی، رئیس کمیته پزشکی فدراسیون تیروکمان و فدراسیون نابینایان و کم بینایان، همچنین به عنوان افسر دوپینگ در ستاد ملی مبارزه با دوپینگ فعالیت کرده و اکنون سرپرستی کمیته پزشکی ورزشی فدراسیون جانبازان و معلولین را بر عهده گرفته است.

وی در گفت و گو با روابط عمومی بیان کرد: پیش از این سابقه همکاری با این فدراسیون را از طریق برگزاری کلاس های آموزشی دوپینگ برای ملی پوشان جانباز و معلول داشتم. اکنون با توجه به آغاز اردوهای تیم های ملی، مقرر شد نماینده ای پزشکی ملی پوشان را در زمینه تغذیه، مکمل ها و دیگر موارد همراهی کند و من نیز در کنار تیم ها حضور خواهم داشت.

دکتر آقاخانی افزود: برای ملی پوشان دارای سهمیه پارالمپیک توکیو برنامه ریزی در زمینه پزشکی ورزشی خواهیم داشت و با تشکیل پرونده پزشکی وضعیت آنها را از نظر سلامتی، تست فیزیکی، تغذیه، مکمل ها مورد ارزیابی قرار خواهیم داد.

وی تصریح کرد: تشکیل پرونده پزشکی باعث می شود شناخت کاملی از روند وضعیت جسمانی ملی پوشان داشته باشیم ودر صورت نیاز دارویی و درمانی با کمک اطلاعات ثبت شده، اقدام درست را انجام دهیم.

دکتر آقاخانی در پایان گفت: در هر زمینه پزشکی در کنار ورزشکاران هستم و امیدوارم که ملی پوشان و تیم های ملی همکاری لازم را با ما داشته باشند تا در کنار هم برای رسیدن به موفقیت ها و اهداف فدراسیون تلاش کنیم.

پرینت

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *