در لرستان صورت گرفت؛

دیدار حجت‌الاسلام و المسلمین شاهرخی، نماینده ولی‌فقیه در استان با ورزشکاران معلول

هیئت ورزش های جانبازان و معلولین لرستان از دیدار نماینده ولی‌فقیه با ورزشکاران این استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین، حجت‌الاسلام و المسلمین سیداحمدرضا شاهرخی، نماینده ولی‌فقیه در لرستان با ورزشکاران معلول فعال قرآنی این استان دیدار کرد.

حجت‌الاسلام و المسلمین شاهرخی در این دیدار، ماه رمضان را ماه ضیافت الهی دانست و اظهار کرد: ورزشکاران پیوند خاص با دین، دیانت، فضیلت‌ها، منش‌های دینی، فتوت و جوانمردی دارند.

وی با اشاره به اینکه جامعه سالم جامعه‌ای است که مردمان آن از جهت روحی، جسمی و ورزشی سالم و ممتاز باشند، ادامه داد: امروز ورزشکاران با حضور در میادین ورزشی و کسب مقام و رتبه باعث عزت و افتخار برای ملت می‌شوند.

حجت‌الاسلام شاهرخی با بیان اینکه وقتی پرچم جمهوری اسلامی ایران در بالاترین نقطه بر افراشته و سرود جمهوری اسلامی نواخته و از اسلام، امام راحل و ورزشکاران نامبرده می شود باعث اقتدار کشور است، گفت: هر اعتباری که در عرصه ورزش هزینه می‌شود سرمایه‌گذاری است و باعث سلامت جامعه می شود، زیرا ورزش مانع آسیب‌های اجتماعی است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان عنوان کرد: وقتی آسیب اجتماعی ایجاد می‌شود یک فضای منفی و ناراحتی در جامعه بوجود می‌آید. از یک طرف توان پلیس باید برای مقابله با آن آسیب اجتماعی به کار گرفته شود، از طرفی وقت قاضی و دستگاه قضایی برای آسیب اجتماعی گرفته می‌شود و در صورت محکومیت به سبب آسیب اجتماعی عده‌ای به زندان می‌روند.

وی ورزش را بهترین راه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در جامعه دانست و گفت: خداوند در وجود کسی که به‌ظاهر آسیب جسمی دارد یک انرژی ذخیره شده‌ قرار می‌دهد و زمانی که این انرژی در عرصه ورزش آزاد می‌شود شاهد کسب رتبه و مقام توسط این افراد هستیم و مصداق این سخن کسب عناوین قهرمانی ورزشکاران معلول در عرصه پارالمپیک است.

گفتنی است در این دیدار عزیزپور معاون توسعه ورزش اداره کل ورزش و جوانان لرستان و الیاسی رئیس هیئت این استان گزارشی از فعالیت های ورزشی، قرآنی و فرهنگی ارائه نمودند و از پنج ورزشکار معلول فعال قرآنی تقدیر به عمل آمد.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *