رئیس انجمن دوومیدانی جانبازان و معلولین؛

رضایی: عملکرد انجمن در سال گذشته رضایت‌بخش است/ به دنبال افزایش سهمیه‌های پارالمپیک هستیم

رئیس انجمن پارا دوومیدانی کشورمان درباره فعالیت‌های سال گذشته و اهداف این انجمن در سال جدید توضیحاتی را ارائه داد.

بهمن رضایی، رئیس انجمن پارا دوومیدانی در گفتگو با وب‌سایت فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین بیان کرد: در سال گذشته رقابت‌های قهرمانی کشور رده بزرگسالان برگزار شد و ورزشکارانی که توانستند رکوردهای خوبی را ثبت کنند به تیم ملی دعوت و به مسابقات امارات اعزام شدند. ما توانستیم ۹ سهمیه مستقیم پارالمپیک توکیو را کسب کنیم و از عملکرد انجمن و مربیان در سال گذشته به دلیل کسب این موفقیت‌ها رضایت دارم.

شیوع کرونا، مانع تحقق هدف پایانی انجمن در  سال ۹۸ شد

وی افزود: در ادامه با توجه به برنامه‌ریزی‌ها، تصمیم داشتیم ۲۴ ورزشکار را به مسابقات بین‌المللی امارات اعزام کنیم تا علاوه بر افزایش سهمیه پارالمپیک، برخی از ورزشکاران کلاسبندی بین‌المللی را بدست آورند و رنکینگ آنها در سیستم جهانی ثبت شود. متاسفانه به دلیل شیوع بیماری کرونا این رقابت‌ها لغو شد و این هدف انجمن محقق نشد.

به دنبال افزایش سهمیه‌های پارالمپیک هستیم

رضایی ادامه داد: در سال ۹۹، در نظر داریم با حمایت کمیته ملی پارالمپیک و فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین ورزشکارانی که کلاسبندی بین‌المللی و رنکینگ جهانی ندارند را به رقابت‌های بین‌المللی اعزام کنیم تا شرایط برای رشد تیم ملی و کسب سهمیه‌های بیشتر پارالمپیک مهیا شود.

ورزشکاران در خانه تمرین می‌کنند

رئیس انجمن عنوان کرد: دو مرحله اردوی متمرکز برای تیم ملی اعزامی به رقابت‌های امارات در تهران برگزار کردیم و پس از آن در فصل زمستان، ۳ مرحله اردو آمادگی متمرکز برای ملی‌پوشان اعزامی به پارالمپیک توکیو در جزیره کیش برگزار شد که ادامه اردوها به دلیل شیوع کرونا و به جهت حفظ سلامت ورزشکاران لغو گردید و ملی‌پوشان در خانه و با هماهنگی مربیان تمرینات خود را ادامه دادند.

رقابت‌های قهرمانی کشور حکم انتخابی تیم ملی را دارد

وی اظهار داشت: در سال جدید و پس از پایان این بیماری، رقابت‌های قهرمانی کشور رده‌ی جوانان و بزرگسالان را به طور حتم برگزار می‌کنیم و این مسابقات برای ورزشکاران حکم انتخابی تیم ملی را خواهد داشت و نفرات برتر به تیم ملی دعوت خواهند شد.

رضایی تصریح کرد: در نظر داشتیم رقابت‌های لیگ باشگاهی را امسال بعد از پارالمپیک توکیو برگزار کنیم که با توجه به جابه‌جایی زمانی پاراالمپیک توکیو، به طور حتم لیگ را بعد از مسابقات قهرمانی کشور برگزار خواهیم کرد.

دوره‌های ارتقا داوری و مربیگری را برگزار خواهیم کرد

وی بیان کرد: در طول سال ۹۸، دوره‌های آموزشی مربیگری و داوری در استان‌های مختلف کشور با هماهنگی‌های آموزش فدراسیون برگزار شد و در سال جدید در نظر داریم دوره‌های ارتقا آن را برگزار نماییم.

رئیس انجمن در پایان گفت: از مسئولان کمیته ملی پارالمپیک و فدراسیون به دلیل حمایت از انجمن و تیم ملی برای برگزاری اردوها، تهیه تجهیزات و پرداخت حقوق ملی‌پوشان و نیز از مربیان برای پرورش ورزشکاران، روسای هیئت‌های استانی به دلیل همکاری با انجمن تشکر و قدردانی می‌کنم.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *