با اعلام فدراسیون جهانی،

رقابت‌های سال ۲۰۲۰ پاراتکواندوکاران مشخص شد

پاراتکواندو در سال ۲۰۲۰ رقابت های متعددی را در پیش دارد که پارالمپیک مهمترین این رویدادها است.

به گزارش وب سایت فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین، فدراسیون جهانی طی گزارشی به بررسی رویدادهای سال ۲۰۲۰ پارا تکواندو پرداخته است.

بازی های پارالمپیک ۲۰۲۰

پارالمپیک توکیو مهمترین رویداد برای پاراتکواندوکاران دراین سال است چرا که برای نخستین بار ورزشکاران این رشته روی شیاپ چانگ پارالمپیک به رقابت می پردازند. تاکنون هوگوپوشان ۲۰ کشور از طریق رنکینگ جهانی سهمیه خود را برای حضور در این رویداد بزرگ قطعی کرده اند.

بر همین اساس می توان پیش بینی کرد، پارالمپیک توکیو میزبان ۷۲ هوگوپوش از ۳۰ کشور دنیا باشد.

رقابت های کسب سهمیه قاره‌ای پارالمپیک توکیو

این مسابقات در ۵ قاره جهان در فصل بهار برگزار می شود و آخرین فرصت برای هوگوپوشان استا تا سهمیه حضور در پارالمپیک ۲۰۲۰ را بدست آورند.

قهرمانی قاره ای ۲۰۲۰

این رویداد از قاره آسیا و با مسابقات کشور لبنان آغاز می شود و پس از آن در قاهر و پن امریکن در ” سن خوزه” کاستاریکا برگزار می‌شود. ورزشکاران به دلیل امتیازی که در این رویداد کسب می کند در گروه بندی آنها تاثیر گذار است.

مسابقات جام ریاست فدراسیون جهانی ۲۰۲۰

این مسابقات در آفریقا “آبیجان” ساحل عاج، پن امریکن در “اسپوکن” آمریکا و آسیا “فلسطین” برگزار خواهد شد و هوگوپوشان فرصت دارند در این ۳ رویداد که با گرید ۲ است حضور پیدا کنند.

تورنمنت‌های منطقه‌ای

علاوه بر رویدادهایی که ذکر شد، مسابقات آزاد پاراتکواندو نیز در کشور مکزیک آغاز می شود و با جام معروف “کیم اونگ یانگ” کره‌جنوبی به پایان می‌رسد. همچنین رقابت های قهرمانی باشگاه های اروپا که توسط فدراسیون جهانی برگزار می شود از دیگر رویدادهای سال ۲۰۲۰ می باشد.

گفتنی است برگزاری اردوها، مسابقات و اعزام تیم ملی پاراتکواندو کشورمان تحت نظارت فدراسیون تکواندو انجام می شود.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *