عضو تیم ملی تیراندازی جانبازان و معلولین:

رقیه شجاعی: با معلولیت زندگی ام یکباره دستخوش تغییری غیر قابل انتظار قرار گرفت/ امیدوارم یکی از طلایی های کاروان جاکارتا باشم

رقیه شجاعی، عضو تیم ملی  تفنگ جانبازان و معلولین که در مدت کوتاهی پس از سانحه رانندگی و معلولیت با امید و انگیزه به زندگی بازگشته و مسیر موفقیت را در پیش گرفته با روابط عمومی فدراسیون گفتگویی انجام داده است که ماحصل آن را می خوانید.

بانوی ملی پوش تیم ملی تیراندازی جانبازان و معلولین در خصوص آغاز فعالیت خود در ورزش معلولین گفت: بعد از آسیب ناگهانی نخاعی که بهمن ۹۲ دچار آن شدم، زندگی ام یکباره دستخوش تغییری غیر قابل انتظار قرار گرفت، پس از طی زمانی کوتاه تصمیم گرفتم از میان دو انتخابی که پیش رو داشتم، یعنی انزوا و پویایی، دومی را دنبال کنم.

رقیه شجاعی ادامه داد: از سال ۹۵ ورزش معلولین را انتخاب و رشته های مختلفی را تست کردم که از میان آنها تیراندازی برای من مناسب ترین بود و علاقه ی درونی نیز به آن پیدا کردم.

شجاعی افزود: در شهر محل سکونت من، امکانات تیراندازی برای تفنگ معلولین وجود نداشت، به ناچار دو ماه تپانچه کار کردم و بعد با نظر سرمربی تیم ملی از سال ۹۵ رشته تفنگ را انتخاب کردم و علی رغم همه مشکلات محیطی تمرینات خودم را با کمک مربیان و مادرم ادامه دادم. در همان سال اول و در نخستین مسابقه آزاد، به عنوان نفر اول در کلاس خود انتخاب شدم و به تدریج با رکوردهایی که در مسابقات داخلی ثبت کردم در فاصله کوتاهی از آغاز تمرینات جدی تفنگ، به آرزویم رسیدم و به اردوهای تیم ملی دعوت شدم.

عضو زنجانی تیم ملی تیراندازی جانبازان و معلولین با اشاره به کسب سهمیه ی رقابت های پاراآسیایی در نخستین اعزام برون مرزی خود تاکید کرد: در اولین اعزام برون مرزی به مسابقات جام جهانی کرواسی، موفق به کسب سهمیه حضور در رقابت های R2 پاراآسیایی جاکارتا شدم و در دومین اعزام برون مرزی، سال ۹۷ در امارات، موفق به حضور در فینال و کسب عنوان چهارم شدم وسهیمه رقابت های رشته R3 جاکارتا را نیز در العین امارات کسب کردم. در رقابت های جهانی کره جنوبی، امسال، در ماده اصلی تمرینی ام موفق به کسب عنوان هفتم جهان شدم.

شجاعی در پایان خاطر نشان کرد: در این مسیر پر فراز و نشیب بعد از خدا، مادرم همیشه همراه و مشوقم بوده و مربیان دلسوزی که از من حمایت کرده اند، امیدوارم یکی از طلایی های کاروان جاکارتا باشم و بتوانم زحمات همه عزیزانم را جبران کنم.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *