رونمایی از تابلوفرش پارالمپیک در توکیو و گشایش نمایشگاه فرش های ورزشی/ذکر حسین حسین با ورزش پهلوانی و ادای احترام به سردار دل ها در روز هفتم شهیدان کربلا

مراسم رونمایی از تابلو فرش پارالمپیک توکیو۲۰۲۰ برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین، مراسم رونمایی از تابلوفرش اهدایی کمیته ملی پارالمپیک به سفارت جمهوری اسلامی ایران در توکیو امروز چهارشنبه در این سفارت خانه برگزار شد.

این تابلوفرش توسط گروهی از معلولان کهریزک بافته شده است. یک قطعه از این فرش هم به کمیته بین المللی پارالمپیک، شهرداری توکیو و همچنین به سفارت کبرای ژاپن در ایران تقدیم می شود.

مرتضی رحمانی موحد سفیر جمهوری اسلامی ایران در توکیو، محمود خسروی وفا رییس کمیته ملی پارالمپیک، ژاله فرامرزیان معاون وزارت ورزش و جوانان، هادی رضایی سرپرست کاروان ایران در پارالمپیک توکیو۲۰۲۰، تابع دبیر اجرایی پارالمپیک، لیموچی نایب رییس پارالمپیک، مظلومی رییس فدراسیون نابینایان،  شعبانی بهار رییس فدراسیون تیراندازی با کمان، قاسمی مشاور وزیر ورزش و جوانان، امیر ماندگارفر و فرهاد طلوع کیان مشاوران رییس پارالمپیک، حمیدی دبیر فدراسیون جانبازان و معلولین، سرلک مسوول فرهنگی کاروان، دیوسالار رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در ژاپن، یامامورا مادر شهید بابایی و سرپرست معنوی کاروان، ماتسونامی رییس دانشگاه علوم ورزش نیپون و تنی چند از سفرای کشورها در توکیو و برخی فعالان اقتصادی ایرانی و ژاپنی حوزه فرش در این مراسم حضور داشتند.

ابتدا سفیر، دقایقی در این مراسم صحبت کرد.  علاوه بر او، “ماتسونامی” رئیس دانشگاه علوم ورزش نیپون که سابقه سفر ورزشی به ایران را دارد برای حاضران درباره خاطراتش از ایران گفت.

سپس نمایشگاه فرش های ورزشی توسط رحمانی موحد و خسروی وفا افتتاح شد. این نمایشگاه شامل تابلو فرش های مربوط به جام جهانی ٢٠١٨ روسیه، جام‌جهانی ٢٠١۴ برزیل، جام جهانی ٢٠٠٢ کره جنوبی و ژاپن و … است.

بخش پایانی مراسم به معرفی و نمایش ورزش زورخانه ای و آیین پهلوانی اختصاص داشت.

ورزشکاران ایرانی مقیم توکیو به همراه چند ورزشکار ژاپنی به میانداری حمید وصالی با مرشدی مسعود روزبهانی، گوشه هایی از این ورزش اصیل ایرانی را به نمایش گذاشتند.

نکته جالب توجه، لباس های سنتی زیبا و هماهنگ گروه بود که توسط فدراسیون زورخانه ای ایران تهیه و توسط کمیته ملی پارالمپیک به توکیو رسیده بود.

نکته دیگر، همکاری فرهاد طلوع کیان رییس پیشین فدراسیون پهلوانی و زورخانه ای که سرپرستی تیم رسانه کاروان را به عهده دارد، با گروه مذکور بود.

 وی توضیحاتی همراه با مترجم ژاپنی از ثبت یونسکو، فرهنگ پهلوانی، فلسفه ادوات و آیین ها و سابقه فعالیت معلولان و جانبازان در ورزش زورخانه ای ارائه نمود. سپس به مناسبت هفتمین روز شهادت حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و یاران باوفایش، به خواندن ذکر حسین حسین و مرشدی با میل گیری ورزشکاران پرداخت و فضایی معنوی بر مراسم غالب شد. طلوع کیان در ادامه، داوری کشتی پهلوانی، اجرای گل کشتی و دعای آخر را به عهده گرفت و به ساحت “سردار دل ها” شهید قاسم سلیمانی به عنوان پهلوان‌معاصر ایران که کاروان‌پارالمپیک نیز به نام این قهرمان ملی هست، ادای احترام کرد.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *