کمیته پارالمپیک آسیا انجام داد؛

رونمایی از نماد بازی‌های پاراآسیایی ۲۰۲۲ هانگژو

کمیته پارالمپیک آسیا امروز، از نماد بازی‌های پاراآسیایی ۲۰۲۲ هانگژو رونمایی کرد.

به گزارش وب‌سایت فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین، از نماد چهارمین دوره بازی‌های پاراآسیایی ۲۰۲۲ هانگژو امروز پنجشنبه ۱۶ آوریل و مطابق با ۲۸ فروردین ماه، رونمایی شد.

 

طرح (Feifei)،بیانگر موتیفی از پرنده الهام بخش، در فرهنگ لیانگژو است که نماد آمیزش  میراث فرهنگی شهر هانگژو و تکنولوژی آن بوده و نشان‌دهنده یکپارچگی انسان و طبیعت نیز است.

در افسانه‌ها و روایت‌های داستانی آمده است که «پرنده الهام بخش»، سعادت و برکت را با خود به همراه می‌آورد. بنابراین می‌توان گفت که این پرنده پیام‌آور شادی و برتری فرهنگی است‌.

بخش اول نام این پرنده یا همان (Fei)، به معنای پرنده‌ای است که با پرواز خود، معنی یکپارچگی، احترام و برادری جامعه انسانی را به دنبال دارد و بخش دوم نام این پرنده (Fei)،نشان‌دهنده  استحکام ذهنی ورزشکاران دارای معلولیت است که فرای تمام محدودیت‌های جسمی، رویاهای خودشان را دنبال می‌کنند.

همچنین در ترکیب ظاهری این پرنده، طرح جوهره اصلی فرهنگ لیانگژو دیده می‌شود و زیبایی دراماتیک آن را نیز نمایش می‌دهد.

حرف «i»، در پیشانی و تاج این پرنده، نماد هوش و ذکاوت است و نشان می‌دهد که هانگژو، شهر اینترنت است و وقتی که بازی ها در آن برگزار شود، به رنگ آبی شاد در خواهد آمد.

دایره‌ای روی سینه این پرنده وجود دارد که از ۴۵ نقطه تشکیل شده است و سمبل شادی‌بخش جمع شدن ۴۵ عضو کمیته ملی پارالمپیک آسیا در کنار یکدیگر است.

گفتنی است چهارمین دوره بازی‌های پاراآسیایی به میزبانی چین در شهر هانگژو، از ۹ تا ۱۵ اکتبر سال ۲۰۲۲ ( ۱۷ الی ۳۰ مهر ماه سال ۱۴۰۱) با شرکت نزدیک به سه هزار ورزشکار و در ۲۲ رشته ورزشی برگزار خواهد شد که دو رشته پاراتکواندو و پاراکانو برای اولین بار در این رویداد حضور دارد.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *