رئیس انجمن پارااسکی؛

ساوه شمشکی: پارااسکی ایران روند رو به رشدی داشته است

رئیس انجمن پارااسکی کشورمان درباره فعالیت ها و برنامه های این انجمن توضیحاتی را ارائه داد.

عیسی ساوه شمشکی رئیس انجمن پارااسکی کشورمان در گفتگو با وب‌سایت فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین بیان کرد: من از سال ۱۳۹۴ فعالیت خود را به صورت رسمی در انجمن پارا اسکی شروع کردم که در آغاز تنها دو ورزشکار در تیم ملی ایران حضو داشتند اما سال ۱۳۹۶ این تعداد به ۲۵ اسکی باز ارتقا پیدا کرد تا جایی که در پارالمپیک زمستانی ۲۰۱۸ کره جنوبی با پنج ملی پوش (۲ خانم و ۳ آقا) شرکت کردیم که توانستیم عملکرد خوبی نیز داشته باشیم.

ساوه شمشکی عنوان کرد: عملکرد پارااسکی ایران در طول این چهار سال به گونه ای بود که کمیته بین المللی پارالمپیک از ورزشکاران و تیم ملی برای حضور در کمپ های تمرینی مختلف بارها دعوت به عمل آورد و در سال ۱۳۹۵ نیز رقابت های بین المللی ایران با حضور  دیمیتری رئیس ورزش های زمستانی IPC و همراه با دوره بین المللی کلاسبندی پزشکی برگزار شد.

شمشکی اظهار داشت: در این سال ها پارااسکی ایران روند رو به رشدی داشته است به طوری که اکنون شاهد حضور ۴۵ ورزشکار در این رشته هستیم و مربیان و اسکی بازان ما توانسته اند در کمپ های بین المللی حاضر شوند و نیز ما میزبان مسابقات مختلف با حضور تیم های خارجی باشیم.

رئیس انجمن پارااسکی گفت: امیدوارم که این روند در سال های آتی نیز ادامه داشته باشد به گونه ای که در پارالمپیک زمستانی ۲۰۲۲ چین با تعداد بالای ورزشکاران حاضر شویم و بهترین نتایج را رقم بزنیم.

 شمشکی عنوان کرد: دومین مرحله اردو آمادگی تیم ملی از ۲۰ بهمن تا پنجم اسفند ماه در پیست‌های دیزین و شمشک برگزار شد و ورزشکارانش در ماده‌های آلپاین، اسنوبرد و صحرانوردی تمرینات خود را زیر نظر کادر فنی پیگیری کردند.

وی ادامه داد: در طول اردوها، از ملی پوشان رکوردگیری کردیم تا وضعیت آنها را مورد ارزیابی و بررسی قرار دهیم. خوشبختانه برگزاری اردوها به صورت غیر متمرکز باعث شد تا ورزشکاران از فضای تمرین دور نمانند و عملکرد آنها رو به پیشرفت باشد.

شمشکی افزود: اکنون به دلیل شیوع بیماری کرونا، پیست ها تعطیل و اردوها لغو شده است تا سلامتی ورزشکاران حفظ شود. اما در طول اردوهایی که از ابتدای دی ماه با هماهنگی فدراسیون و کمیته ملی پارالمپیک برگزار شد توانستیم با استفاده از فرصت، نسبت به سال‌های قبل تمرین بیشتری با ورزشکاران داشته باشیم‌.

رئیس انجمن پارااسکی در پایان گفت: امسال بانوان ورزشکار ما در کمپ دوبی و کره جنوبی حاضر شدند و اکنون در سال آینده نیز با حمایت فدراسیون و کمیته ملی پارالمپیک، به دنبال حضور در کمپ‌‌های تمرینی هستیم تا ورزشکاران ما با به روز ترین قوانین و تمرینات آشنا شوند.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *