هدف مان تداوم برگزاری مسابقات مجازی است؛

سرپرست نایب رئیس بانوان فدراسیون: استعدادیابی در اولویت است/ برای برپایی اردوها تابع تصمیم ستاد مبارزه با کرونا هستیم

نصیری گفت: با شیوع بیماری کرونا، مسابقات و دوره های آموزشی را به صورت مجازی برگزار کردیم.

مژگان نصیری سرپرست نایب رئیس بانوان در گفتگو با روابط عمومی فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین بیان کرد: در سالی که گذشت بانوان توانستند در رشته های پارا تیراندازی و پارا دوومیدانی سهمیه حضور در بازی های پارالمپیک توکیو را بدست آورند اما شیوع بیماری کرونا، شرایطی را در دنیا ایجاد کرد که مسابقات کسب سهمیه لغو و به زمان دیگری موکول شد.

وی ادامه داد: پس از شیوع ویروس کرونا و لغو مسابقات، با توجه به اینکه سلامت ورزشکاران در اولویت قرار داشت، مسابقات را به صورت مجازی در رشته های بوچیا، پرتاب دارت و تست تکنیک های والیبال نشسته برگزار کردیم تا انگیزه ورزشکاران حفظ شود همچنین با برگزاری دوره های آموزش مجازی بسکتبال با ویلچر و بوچیا، ورزشکاران در جریان آخرین تغییرات قوانین و مقررات قرار گرفتند. اکنون نیز به دنبال برگزاری رقابت های مجازی برای دیگر رشته ها هستیم.

نصیری افزود: با توجه به اهمیت سلامتی ورزشکاران، بعد از شیوع کرونا، اردوهای متمرکز تیم های ملی لغو شد و ملی پوشان تمرینات خود را به صورت غیر متمرکز در استان ها و تحت نظر مربیان تیم ملی آغاز کردند و همچنان نیز ادامه دارد. در این مدت ورزشکاران با حضور در پویش های تمرین در خانه از طریق فضای مجازی با کادر فنی تیم ها در ارتباط بودند تا سطح آمادگی شان حفظ شود.

سرپرست نایب رئیس بانوان عنوان کرد: در این مدت در راستای بحث استعدادیابی، پشتوانه سازی تیم های ملی، مسابقات، دوره های آموزشی و توسعه ورزش همگانی جلساتی را با نواب رئیس انجمن ها برگزار کردیم تا با برنامه ریزی مناسب، روند فعالیت های ورزش بانوان ادامه داشته باشد.

وی اظهار داشت: توجه به استعدادیابی ورزشکاران و پرورش آنها برای تداوم موفقیت های ورزش بانوان در اولویت برنامه های ما قرار دارد. در همین راستا با هیئت های استانی نیز مکاتباتی انجام دادیم تا ورزشکاران زیر ۲۰ سال خود را به منظور پشتوانه سازی برای تیم های ملی در مسابقات آینده در کلیه رشته ها شناسایی و به فدراسیون معرفی نمایند.

نصیری بیان کرد: موفقیت های بانوان ورزشکار کشورمان در عرصه های جهانی، بین المللی و آسیایی رشد قابل توجهی داشته است که این موضوع انگیزه را در بین آنها بیشتر کرده و ما در تلاش هستیم که با برنامه ریزی دقیق مسیر پیشرفت بانوان را هموار کنیم.

سرپرست نایب رئیس بانوان در پایان گفت: برای برپایی اردوها، مسابقات تابع تصمیم ستاد مبارزه با کرونا هستیم. به طور حتم با نگاه ویژه ای که فدراسیون و کمیته ملی پارالمپیک به پیشرفت و توسعه ورزش بانوان دارند، در آینده باز هم شاهد موفقیت های بیشتر این گروه از ورزشکاران خواهیم بود.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *