ملی پوش پارااسکی؛

سولقانی: آرزوی ورزشی ام کسب مدال طلای پارالمپیک است/ صادق کلهر مشوق اصلی ام بود

ملی پوش پارااسکی گفت: آرزو دارم در دوران ورزشی ام بتوانم مدال طلای پاراالمپیک را بدست آورم.

حسین سولقانی متولد سال ۱۳۷۲ در استان البرز است که از کودکی به دلیل علاقه به ورزش، در رشته اسکی فعالیت می کرد و از حدود هشت سال پیش در ماده اسنوبرد، عضو تیم ملی پارااسکی ایران است و در این مدت توانسته، حضور در پارالمپیک زمستانی ۲۰۱۸ کره جنوبی را تجربه کند.

ملی پوش پارااسکی کشورمان در گفتگو با وب سایت فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین بیان کرد: از دوران کودکی اسکی بازی می  کردم و اطلاعی از ورزش افراد دارای معلولیت نداشتم تا اینکه صادق کلهر و ساوه شمشکی رئیس انجمن در مورد پارااسکی با من صحبت کردند و پس از کلاسبندی وارد ماده پارااسنوبرد شدم.

وی ادامه داد: از زمانی که عضو تیم ملی شدم در رقابت های داخلی، کاپ آسیا، جام جهانی امارات و پارالمپیک ۲۰۱۸ کره جنوبی شرکت کردم و آرزو دارم در دوران ورزشی ام مدال طلا پارالمپیک را کسب کنم و در رویدادهای مختلف برون مرزی پرچم کشورم را به اهتزاز در آورم.

سولقانی افزود: پس از آنکه توانستم در پارااسکی موفقیت های مختلفی را تجربه کنم، دیدگاه اطرافیانم نسبت به من تغییر کرد و توانایی هایم را باور کردند و تاثیر بسزایی در افزایش انگیزه و روحیه دوستانم داشتم.

ملی پوش پارااسکی در پایان گفت: به تمام افراد دارای معلولیت توصیه می کنم که وارد دنیای ورزش شوند و از شکست ناامید نگردند تا در زندگی پیشرفت کنند.

در انتها نظر سولقانی پارااسکی باز کشورمان را درباره این کلمات جویا شدیم:

اسکی: علاقه و دوست داشتن

کوه: نمادی از زندگی است

برف: رویایی برای ورزشکاران اسکی

مدال طلا: آرزوی ورزشی ام

ورزش: بالاترین احساس برای ادامه زندگی است

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *