رئیس انجمن پارااسکی؛

شمشکی: به دنبال میزبانی برای مسابقات بین المللی هستیم/ رقابت های قهرمانی جهان اهمیت بالایی دارد

رئیس انجمن پارااسکی گفت: به منظور کسب سهمیه پارالمپیک زمستانی نیاز به حضور در میادین بین المللی داریم.

عیسی ساوه شمشکی رئیس انجمن پارااسکی در گفتگو با روابط عمومی فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین بیان کرد: رقابت های کسب سهمیه پارالمپیک  زمستانی ۲۰۲۲ در صورتی که شرایط دنیا نسبت به بیماری کرونا مساعد باشد از زمستان امسال آغاز خواهد شد.

وی ادامه داد: ورزشکاران ما باید حداقل در پنج تورنمنت بین المللی حضور داشته باشند تا با کسب امتیاز و افزایش رنکینگ بتوانند سهمیه بازی های پارالمپیک را بدست آورند.

شمشکی تصریح کرد: با فدراسیون و کمیته ملی پارالمپیک برای کسب میزبانی رقابت های بین المللی و دیگر برنامه های انجمن صحبت کردیم و در صورت موافقت و برپایی این رویداد، فضایی برای شناسایی ورزشکاران برتر برای اعزام به رقابت های کسب سهمیه خواهیم داشت.

وی افزود: اگر بتوانیم میزبانی مسابقات را در تقویم IPC ثبت کنیم به طور حتم یک ناظر از کمیته بین المللی پارالمپیک حضور خواهد داشت و این بهترین فرصت برای ما است تا تمام ورزشکاران مان با کمترین هزینه در این رویداد شرکت کنند و بتوانند رنکینگ خود را ثبت نمایند.

رئیس انجمن عنوان کرد: البته برگزاری رقابت ها، اردوهای متمرکز و نیز حضور در رویداد های بین المللی بستگی به شرایط جامعه و دنیا نسبت به بیماری کرونا دارد و ما برای انجام هر فعالیتی، شرایط مان را به ستاد ملی مبارزه با کرونا اعلام خواهیم کرد تا با دریافت مجوز از این ستاد، موافقت مسئولین و با رعایت پروتکل های بهداشتی برنامه های انجمن را عملیاتی کنیم تا سلامت ورزشکاران با مشکلی مواجه نشود.

شمشکی اظهار داشت: هدف اصلی انجمن افزایش سهمیه پارالمپیک تیم ملی نسبت به دوره قبل است و امیدواریم که بتوانیم با برنامه ریزی مناسب این هدف را محقق سازیم و حضور موفقی در بازی های ۲۰۲۲ داشته باشیم.

وی بیان کرد: پیش از بازی های پارالمپیک، مسابقات قهرمانی جهان نیز برگزار می شود که این رقابت ها به دلیل تاثیر بر افزایش رنکینگ ورزشکاران و نیز حضور بهترین پارااسکی بازان در آن، برای ما بسیار اهمیت دارد. امیدوارم که بتوانیم در این رویداد شرکت کنیم تا جایگاه تیم ملی و وضعیت ملی پوشان مان را در مقایسه با حریفان در سطح جهان بسنجیم.

رئیس انجمن در پایان گفت: امیدوارم باز هم شاهد حمایت های کمیته ملی پارالمپیک و فدراسیون از انجمن و تیم ملی پارااسکی باشیم و ورزشکاران ما با کسب مدال های خوشرنگ در مسابقات برای کشورمان افتخار آفرینی کنند.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *