رقابت های جهانی وزنه برداری معلولین – مکزیک 2017؛

صلحی پور به نشان نقره دسته ۸۸ کیلوگرم دست یافت/ کاروان ایران ۶ مداله شد

روز پنجم از رقابت های قهرمانی جهان وزنه برداری معلولین با کسب یک نشان نقره برای کاروان ایران به پایان رسید.

سیدحامد صلحی پور، نماینده ایران در دسته ۸۸ کیلوگرم بود که با هشت وزنه بردار دیگر به رقابت پرداخت.

وی در ابتدا وزنه ۲۱۰ کیلوگرمی را انتخاب کرد که از مهار آن باز ماند که در حرکت دوم همین وزنه را با موفقیت بالای سر برد.

صلحی پور در حرکت سوم وزنه ی ۲۲۱ کیلوگرمی را انتخاب کرد که نتوانست آن را با موفقیت مهار کند و بر این اساس به نشان نقره و عنوان نایب قهرمانی جهان در دسته ۸۸ کیلوگرم دست یافت.

نماینده چین اما با مهار وزنه های ۲۱۵، ۲۲۰ و ۲۲۶ کیلوگرمی توانست به نشان طلا دست یابد و عنوان سوم و نشان برنز نیز به نماینده برزیل با مهار وزنه ۲۰۸ کیلوگرمی رسید.

بر این اساس کاروان ایران تا پایان رقابت های روز پنجم با کسب دو نشان طلا، ۳ نقره و یک برنز همچنان در جایگاه دوم قرار دارد و چین با ۴ طلا، ۴ نقره و ۲ برنز صدر نشین است.

اما در ششمین روز رقابت ها نمایندگان ایران در سه وزن به روی تخته خواهند رفت، محسن بختیار، ملی پوش جوان کشورمان از ساعت ۲۳ امشب به وقت تهران در رقابت های دسته ۵۴ کیلوگرم با حریفان روبرو خواهد شد، سامان رضی در دسته ۹۷ کیلوگرم از ساعت ۲ بامداد روز جمعه به مصاف رقیبان می رود و در نهایت سیامند رحمان و منصور پورمیرزایی، ملی پوشان دسته ۱۰۷+ کیلوگرم از ساعت ۴:۳۰ بامداد روز جمعه به روی تخته خواهند رفت.

رقابت های جهانی مکزیک از ۱۱ تا ۱۷ آذر ماه به میزبانی مکزیکوسیتی برپاست و تیم ملی ایران با ۱۴ نماینده خود در این رویداد حضور یافته است.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *