معاون ورزش قهرمانی فدراسیون اعلام کرد:

قطعی شدن اعزام ۱۲ رشته به بازی های پاراآسیایی جاکارتا در بخش جانبازان و معلولین

محمدرضا گلشنی، معاون ورزش قهرمانی فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین از قطعی شدن اعزام ورزشکاران بخش جانبازان و معلولین در ۱۲ رشته به بازی های پاراآسیایی جاکارتا خبر داد.

وی با اعلام این خبر به روابط عمومی فدراسیون گفت: کاروان ایران در بخش جانبازان و معلولین برای حضور در سومین دوره بازی های پاراآسیایی در ۱۲ رشته ورزشی نماینده خواهد داشت و در برخی از رشته ها اردوهای آمادگی از سال پیش آغاز شده و در سایر رشته ها نیز به زودی برگزار می شود.

گلشنی افزود: ورزشکاران جانباز و معلول در رشته های دو و میدانی، تنیس روی میز، تیراندازی، تیراندازی با کمان، والیبال نشسته، بسکتبال با ویلچر، بوچیا و بدمینتون در دو بخش بانوان و آقایان و در رشته های شنا، وزنه برداری، دوچرخه سواری و تنیس با ویلچر، تنها در بخش آقایان در رقابت ها شرکت می کنند.

معاون ورزش قهرمانی فدراسیون خاطر نشان کرد: با توجه به اولویت مدال آوری رشته ها تعداد اردوهای مشخصی برای هر رشته پیش بینی شده والبته در برخی از رشته ها مثل دو ومیدانی اردوها به صورت غیر متمرکز و زیر نظر کادر فنی برگزار می شود.

وی گفت: ایران در اولین حضور خود در بازی های پاراآسیایی که به میزبانی گوانگجو و در سال ۲۰۱۰ برگزار شد، توانست به ۲۷ مدال طلا، ۲۴ نقره و ۲۹ برنز ودر مجموع ۸۰ مدال به عنوان چهارم دست یافت، در دومین دوره بازی ها که سال ۲۰۱۴ به میزبانی اینچئون برگزار شد با ۳۷ طلا، ۵۴ نقره و ۳۱ برنز و در مجموع ۱۲۰ مدال در جایگاه سوم قرار گرفت و برای سومین حضور کاروان کشورمان در بازی های پاراآسیایی، علاوه بر حفظ جایگاه پیشین، برای ارتقا و نیز بهبود کیفیت رنگ مدالها نیز تلاش می کنیم.

سومین دوره بازی های پاراآسیایی از ۱۱ تا ۲۱ مهر ماه سال جاری به میزبانی کشور اندونزی و در شهر جاکارتا برگزار می شود.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *