عضو تیم ملی بسکتبال با ویلچر؛

محمدنژاد: کسب مقام در پارالمپیک بزرگ ترین آرزویم است/ بسکتبال با ویلچر زندگی ام را تغییر داد

محمد محمدنژاد، ملی پوش جوان تیم بسکتبال با ویلچر، با همراهی تیم ملی در رقابت های قهرمانی آسیا و اقیانوسیه شرکت می کند.

وی در گفتگو با روابط عمومی فدراسیون در خصوص نحوه ی روی آوردنش به این رشته گفت: در سن ۱۷ سالگی بر اثر تصادف دچار معلولیت شدم و نزدیک به یکسال در خانه بودم. پس از آن از طریق آقای خوش رفتار، مدیر عامل محترم باشگاه ایثار قم، با رشته ی بسکتبال با ویلچر آشنا شدم و فعالیتم در این رشه آغاز شد.

محمدنژاد افزود: نزدیک به ۸ سال است که در بسکتبال فعال هستم و دو سال هست که عضو تیم ملی بزرگسالانم و سال گذشته در بازی های پارالمپیک ریو نیز حضور داشتم. البته با همراهی تیم ملی جوانان در مسابقات قهرمانی آسیا و اقیانوسیه شرکت کردم که در این مسابقات به عنوان یکی از ۵ بازیکن برتر شناخته شد و همچنین در مسابقات جهانی ترکیه و پاراآسیایی جوانان نیز در خدمت تیم ملی جوانان بودم که ما حصل آن کسب یک عنوان پنجم از مسابقات جهانی جوانان و دو نشان طلا از مسابقات سه نفره و پنج نفره پاراآسیایی جوانان مالزی است.

ملی پوش جوان کشورمان خاطر نشان کرد: بسکتبال با ویلچر زندگی ام را تغییر داد و تلاش برای رسیدن به هدف، بزرگ ترین دستاورد این رشته برای من بود.

وی گفت: حضور در اردوی تیم ملی شور و حال خاصی دارد و این ایام با شادابی بیشتری برایم می گذرد. دیگر اعضای تیم برایم حکم برادر و خانواده را دارند و در کنار آنها حس خوبی دارم.

محمدنژاد افزود: هر ورزشکار دوست دارد در رشته ای که هست به بهترین جایگاه برسد و در خصوص من هم همین مساله صدق می کنم و می خواهم در کلاس خودم بهترین ورزشکار دنیا باشم. البته در بعد گروهی نیز دوست دارم با همراهی تیم بتوانیم روی سکوی پارالمپیک برویم و امیدوارم به زودی این آرزوی من محقق بشود.

عضو تیم ملی بسکتبال با ویلچر تصریح کرد: در مسابقات قهرمانی آسیا و اقیانوسیه تیم های خوبی حضور دارند و چهار تیم چین،کره، ژاپن و استرالیا، رقیبان اصلی و قدر ما محسوب می شوند که همگی مسابقات تدارکاتی و اردوهای زیادی را برای این رویداد پشت سر گذاشته اند.

وی اظهار داشت: شرایط تیم به نسبت اردوهای اول بهتر است و دیدارهای تدارکاتی که به همت کادر فنی برگزار شد نیز بسیار مفید بود و امیدارم بتوانیم ضمن به نمایش گذاشتن دیدارهایی خوب در جمعع چهار تیم برتر قرار گرفته و سهمیه مسابقات جهانی را کسب کنیم.

محمدنژاد در پایان گفت: از خانواده ی عزیزم که همیشه حامی ام بودند تشکر می کنم و همچینین از آقای خوشرفتار که زمینه حضورم در این رشته را فراهم کرد وهمین طور دوستان و همی تیمی های خوبم که اگر نبودند امروز در این شرایط قرار نداشتم نیز قدردانی می کنم.

تیم ملی بسکتبال با ویلچر برای شرکت در رقابت های قهرمانی آسیا و اقیانوسیه ۲۸ مهر ماه عازم چین می شود و چنانچه بتواند در جمع ۴ تیم برتر این مسابقات قرار گیرد، سهمیه مسابقات جهانی را به نام خود ثبت خواهد کرد.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *