مسابقات پارا وزنه‌برداری قهرمانی جهان، نورسلطان ۲۰۱۹؛

مرادی نایب قهرمان شد/ رستمی چهارمین نماینده ایران

در پنجمین روز از مسابقات پارا وزنه‌برداری قهرمانی جهان نورسلطان، نادر مرادی، ملی‌پوش کشورمان با ۸ رقیب خود در دسته ۷۲ کیلوگرم از گروه A به رقابت پرداخت.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین؛ نادر مرادی، سومین نماینده تیم ملی پاراوزنه برداری ایران، امروز بعدازظهر ۲۵ تیر ماه، در دسته ۷۲ کیلوگرم روی تخته رفت و با مهار وزنه ۲۰۲ کیلوگرمی در جایگاه دوم جهان ایستاد و موفق به کسب مدال نقره شد.

وی ابتدا موفق به مهار وزنه  ۲۰۲ کیلویی نشد و در حرکت دوم مجددا درخواست وزنه ۲۰۲ کیلوگرمی کرد که  موفق به مهار آن شد  و در سومین حرکت خود از مهار  وزنه ۲۱۰ کیلویی بازماند.

مرادی پیش از این، طلای پارالمپیک۲۰۱۲ لندن، طلای مسابقات جهانی ۲۰۱۷ مکزیک و نشان نقره رقابت های پاراآسیایی جاکارتا را در کارنامه خود داشته است.

در این دسته وزنه بردار چینی در جایگاه نخست ایستاد و نماینده نیجریه سوم شد.

در ادامه رقابت های روز پنجم، روح اله رستمی ملی پوش دسته ۸۰ کیلوگرم کشورمان، امشب با حریفان خود به رقابت می پردازد.

در روز هفتم رقابت ها، سیدحامد صلحی پور در دسته ۹۷ کیلوگرم، سامان رضی و علی اکبر قریب شی در دسته ۱۰۷  کیلوگرم روی تخته می روند.

سیدیوسف یوسفی، امیر جعفری، نادر مرادی، روح اله رستمی، سیدحامد صلحی پور، سامان رضی، علی اکبر قریب شی، منصور پورمیرزایی و سیامند رحمان، ۹ ورزشکاری هستند که همراه حسین توکلی سرمربی، علی محمودی مربی و محمد تابع سرپرست تیم ملی، در این دوره از رقابت ها حضور دارند.

مسابقات پارا وزنه برداری قهرمانی جهان از ۲۱ تیر ماه با حضور ۴۴۱ ورزشکار از ۷۸ کشور به میزبانی قزاقستان در شهر نورسطان در حال برگزاری است.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *