رئیس انجمن دوومیدانی جانبازان و معلولین:

ملی پوشان ایران عملکرد قابل قبولی در رقابت های فزاع داشتند/ سیر صعودی رکوردهای امیری

بهمن رضایی، رئیس انجمن دوومیدانی جانبازان و معلولین که در رقابت های جایزه بزرگ فزاع امارات به عنوان سرمربی نیز ملی پوشان کشورمان را همراهی کرد، عملکرد ورزشکاران اعزامی به این رویداد را قابل قبول دانست.

 

 

رضایی در گفت و گو با روابط عمومی فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین عنوان کرد: در این مسابقات و در بخش معلولین ما با هشت ورزشکار شرکت کردیم که حاصل آن کسب ۶ مدال بود و عملکرد ملی پوشان با توجه به محدودیت های کرونا قابل قبول است. حضور در رقابت های ۲۰۲۱ فزاع سه هدف صورت گرفت؛ اول تأیید کلاسبندی پزشکی، ورزشی ۶ نفر از ملی پوشان، دوم افزایش سهمیه های دوومیدانی برای توکیو و سوم شرکت در یک مسابقه تدارکاتی پیش از پارالمپیک.

وی افزود: در خصوص این اهداف، کلاسبندی سه ورزشکار ما تأیید شد و به مدال هم رسیدند اما سه ورزشکاری که کلاس شان تغییر کرد، شرایط فنی جدیدی پیدا کردند و در نتیجه در این دوره از رقابت ها عملکردشان تحت تأثیر قرار گرفت. ارزیابی فنی ما از ورزشکاران را هم در این رقابت ها محقق شد.

بهمن رضایی ادامه داد: بر اساس اعلام کمیته برگزاری مسابقات این دوره، سهمیه به نفرات اول تا ششم اعطا می شود اما این خبر قطعی نبود و سهمیه های نهایی را به کمیته ملی پارالمپیک هر کشور اطلاع می دهند.

وی با اشاره به کسب دو طلا و نقره حامد امیری گفت: امیری شرایط فنی خوبی دارد و با رکوردهایی که ثبت کرد روی خط مدال است و تا پارالمپیک هم به لطف خدا به اوج آمادگی می رسد. در مجموع رکوردهای او تاکنون سیر صعودی داشته است.

رئیس انجمن دوومیدانی جانبازان و معلولین در پایان تصریح کرد: در مرحله نهایی رکوردگیری از ورزشکاران که روز ۲۱ اسفند در تهران برگزار می شود شرط ورود به تیم ملی ثبت رکوردهای هم تراز نفر سوم رنکین جهانی است و البته ورود به تیم ملی هم به منزله انتخاب نهایی نیست.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *