ملی پوش پارااسکی: زمین خوردن ها نا امیدم نکرد/ مسیر زندگیم با یک حادثه تغییر کرد

ملی پوش پارااسکی کشورمان گفت: بارها هنگام آموزش اسکی زمین خوردم اما ناامید نشدم و برای رسیدن به اهدافم تلاش کردم.

محمد جزء محمدپور متولد سال ۱۳۶۶ از تهران است که در سن ۲۱ سالگی بر اثر سانحه ای از ناحیه هر دو دست دچار معلولیت شد اما انگیزه خود را از دست نداد و با ورود به دنیای پارااسکی، ورزش را در ماده اسنوبرد آغاز کرد و اکنون تمام هدف این ملی پوش کشورمان کسب مدال در پارالمپیک زمستانی است.

ملی پوش پارااسکی در گفتگو با روابط عمومی فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین بیان کرد: سال ۱۳۸۷ به دلیل برق گرفتگی هر دو دستم از ناحیه آرنج قطع شد و از اینکه نمی توانستم مانند گذشته فعالیت هایم را ادامه دهم بسیار ناراحت بودم تا یک روز تصمیم گرفتم با انجام ورزش دوباره به زندگی برگردم.

وی ادامه داد: ابتدا با پاراشنا شروع کردم و بعد از آن به سراغ سوارکاری، اتومبیلرانی و دوچرخه سواری رفتم و در نهایت پس از آشنایی با صادق کلهر و ساوه شمشکی ورزش را به صورت حرفه ای در پارااسکی آغاز کردم.

محمدپور افزود: بارها در زمان آموزش اسکی زمین خوردم اما ناامید نشدم و باز ادامه دادم، چرا که به آدم های موفق در ورزش نگاه می کردم و از آنها انگیزه می گرفتم.

وی تصریح کرد: پارااسکی باعث شد، توانایی هایم را ابتدا به خودم و سپس به اطرافیانم ثابت کنم و اکنون به نقطه ای رسیدم که دوستانم معتقدند که با افراد سالم تفاوتی ندارم و می توانم مانند آنها فعالیت کنم.

ملی پوش پارااسکی اظهار داشت: رسیدن به مدال پارالمپیک زمستانی آرزوی من است و این توانایی را در خودم می بینم که بتوانم در این رویداد بزرگ برای کشورم افتخار آفرینی کنم و امیدوارم یک روز به این رویای زندگی ام برسم.

وی عنوان کرد: اگر روزی از دنیای ورزشکاری خداحافظی کنم، با توجه به علاقه ای که دارم به طور حتم فعالیتم را در زمینه مربیگری آغاز می کنم چرا که آموزش دادن اسکی به دیگر افراد را دوست دارم.

محمدپور افزود: سیداحمد جعفری ملی پوش پوش پاراآلپاین به من خیلی کمک کرد تا در روزهای اولی که وارد پارااسکی شدم، مسیرم را ادامه دهم. او از نظر رفتاری الگوی من است و اگر روزی مربی شوم مانند او با ورزشکاران رفتار خواهم کرد.

وی بیان کرد: اگر باز هم به گذشته برگردم اسکی را انتخاب می کنم. هر رشته ورزشی هیجان خودش را دارد و من زمانی که در کوه و روی برف ها هستم روحیه ام چندین برابر می شود. به تمام افراد پیشنهاد می کنم با توجه به شرایط جسمانی که دارند وارد یک رشته ورزشی شوند تا از زندگی لذت ببرند.

محمدپور اظهار داشت: در این روزهایی که کرونا شیوع پیدا کرد، تمریناتم را در خانه و زیر نظر مربیان ادامه دادم و در این زمینه با کادر فنی تیم ملی و سایر هم تیمی ها هماهنگ هستم تا سطح آمادگی جسمانی ام کاهش پیدا نکند.

ملی پوش کشورمان در پایان گفت: بعد از سانحه برق گرفتگی و ورودم به پارااسکی مسیر زندگی و اهدافم تغییر کرد و از این اتفاق بسیار خوشحال هستم چرا که باعث شد توانایی هایم را بهتر بشناسم و حتی الگویی برای خیلی از افراد جامعه باشم.

پرینت

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *