گفت‌وگو با رضا عیوضی، ملی‌پوش بسکتبال با ویلچر:

می‌خواهم به‌عنوان MVP همه مسابقات شناخته شوم/ معجزه ورزش در زندگی

رضا عیوضی، بازیکن ۲۲ ساله بسکتبال با ویلچر کشورمان که از پنج سال پیش تاکنون پیراهن تیم ملی را بر تن دارد، در گفت‌وگو با روابط عمومی فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین به نقش ورزش و حضور در تیم ملی بسکتبال با ویلچر، در تغییر زندگی فردی و اجتماعی اش اشاره کرد.

عیوضی عنوان کرد: از ۱۷ سالگی بسکتبال با ویلچر را آغاز کردم و یک سال پس از آن به تیم ملی دعوت شدم و در اولین اعزامم با جوانان طلای مسابقات آسیا اقیانوسیه تایلند اولین را کسب کردیم.

وی ادامه داد: من قبل از شروع ورزش اجتماعی نبودم و علاقه‌ای به حضور در جمع نداشتم اما با شروع بسکتبال با ویلچر و حضور در اردوها و شهرهای مختلف، به دور از خانواده، نگاهم به توانایی‌هایم تغییر کرد و به این درک رسیدم که زندگی فقط نشستن کنج خانه نیست. همین باعث تفاوت نگاه و رفتار دیگران با من شد.

ملی‌پوش قمی کشورمان با تأکید بر علاقه‌اش به هیجان سالم ورزش افزود: با جذابیت و هیجان سالمی که در این رشته وجود داشت، هیچ‌وقت جذب سایر ورزش‌ها نشدم. بسکتبال با ویلچر از من که درون‌گرا و خجالتی بودم، فردی اجتماعی ساخت که بودن در تیم را به ورزش‌های انفرادی ترجیح می دهد و برای حضور دائمی در ترکیب اصلی تیم ملی تلاش می‌کند و شاید این، همان معجزه ورزش باشد.

وی درباره وضعیت حضور در اولین اردوی تیم ملی تصریح کرد: اولین اردو برای بسیاری از بازیکنان که کمتر امکان تمرین داشتند، فرصتی برای بازگشت به شرایط آمادگی بود. ترکیبی که در این مرحله داشتیم بر اساس نظر کادر فنی نهایی نبود و با پیوستن لژیونرها یقینا در آینده نزدیک تیم ما به انسجام و قدرت لازم برای توکیو خواهیم رسید. حضور ملی‌پوشان با تجربه در کنار ما برای بالا بردن سطح کیفی و فنی بازی‌ها بسیار تأثیرگذار خواهد بود.

رضا عیوضی در پایان گفت: بعد از فوت پدر، برادر بزرگم بسیار حمایتم کرده است و همیشه به او برای محبت و همراهی‌اش مدیونم. در بسکتبال با ویلچر هم به جز مربیان خوبی که داشتم محمد محمدنژاد، عضو تیم ملی، به من کمک زیادی کرده است. من در زندگی برای رسیدن به آنچه دوست دارم از هیچ تلاشی دریغ  نمی‌کنم. بزرگ‌ترین آروزی من در ورزش این است که بازیکن با کیفیتی باشم و در هر مسابقه‌ای که شرکت می‌کنم، ارزشمندترین بازیکن میدان (MVP) شناخته شوم.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *