سرمربی تیم ملی پاراتکواندو:

هدف ما تکرار عنوان قهرمانی قاره کهن در مسابقات آسیایی است

سرمربی تیم ملی پاراتکواندو گفت: به دنبال تکرار عنوان قهرمانی آسیا در رقابت های اردن هستیم.

پیام خانلرخانی، سرمربی تیم ملی پاراتکواندو در گفتگو با روابط عمومی فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین بیان کرد: مسابقات قهرمانی آسیا به میزبانی کشور اردن در تیرماه برگزار می شود و تمام تلاش ما بر این است که بتوانیم عنوان قهرمانی سال گذشته خود را در این دوره از رقابت ها تکرار کنیم.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه پاراتکواندو در مسابقات پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو حضور دارد اعزام تیم ملی در مسابقات مختلف از اهمیت بالایی برخوردار است. رقابت های قهرمانی آسیا از نظر امتیازی G4 است بنابراین فرصت مناسبی برای تیم ما محسوب می شود تا با عملکرد موفق بتوانیم امتیازات لازم را برای ارتقا رنکینگ ملی پوشان جمع آوری کنیم.

خانلرخانی افزود: رقابت های پاراتکواندو در بازی های پارالمپیک تنها در دوکلاسبندی پزشکی برگزار می شود و بر همین اساس ۳ ملی پوش ما شانس کسب سهمیه را دارند. البته ما کار سختی برای قطعی شدن کسب سهمیه داریم چرا که هر رویدادی دارای امتیاز است و حفظ و ارتقا رنکینگ کار ساده ای نیست و باید در مسابقات مختلف حضور موفق داشت.

وی تصریح کرد: ۴ نفر اول هر وزن، در رنکینگ جهانی به طور مستقیم سهمیه پارالمپیک را بدست می آورند و با توجه به رده مهدی پور رهنما شانس ما در این کلاس برای کسب سهمیه بالا است اما در دو وزن دیگر کار ما سخت تر است چرا که باید اصغر عزیزی و سجاد جوانبخت را در جمع ۴ نفر برتر قرار دهیم تا بتوانند سهمیه را بدست آورند.

خانلرخانی درباره رقابت های قهرمانی کشور گفت: در این دوره از مسابقات حضور ملی پوشان و مدال آوران رویدادهای بین المللی را معاف کردیم تا سایر ورزشکاران را بهتر ارزیابی کنیم و فرصت بیشتری در اختیار آنها قرار دهیم.

وی عنوان کرد: خوشبختانه توانستیم برای اولین بار مسابقات قهرمانی کشور را در رده پایه نیز برگزار کنیم تا با شناسایی استعدادها پشتوانه سازی برای تیم ملی را آغاز کنیم چرا که هنوز در رده پایه رویداد بین المللی وجود ندارد اما ما با برگزاری این مسابقات سعی کردیم ارزیابی از رده نونهالان و نوجوانان داشته باشیم تا نفرت برتر آنها را زیر نظر بگیریم تا در آینده در رده بزرگسالان از آنها استفاده کنیم.

سرمربی تیم ملی در پایان گفت: در حال حاضر ملی پوشان برای مسابقات قهرمانی آسیا آماده می شوند و امیدوارم که بتوانیم علاوه بر ایستادن روی سکوی قهرمانی امتیاز لازم برای ارتقا رنکینگ ملی پوشان را هم بدست آوریم.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *