ملی پوش پاراوزنه برداری:

هدفم ارتقا رکوردم در رقابت های قهرمانی جهان است/ بزرگترین آرزوی ورزشی ام کسب مدال طلای پارالمپیک است

رستمی گفت: هدفم حفظ و ارتقا رکوردم در مسابقات قهرمانی جهان قزاقستان است.

روح الله رستمی ملی پوش تیم ملی پاراوزنه برداری در گفتگو با روابط عمومی فدراسیون جانبازان و معلولین بیان کرد: مسابقات قهرمانی جهان تیرماه به میزبانی کشور قزاقستان برگزار می شود و به همین منظور اولین اردو تیم ملی در حال برگزاری است و ملی پوشان زیر نظر مربیان به تمرین می پردازند تا با آمادگی کامل راهی این رقابت ها شویم.

وی ادامه داد: در بازی های پاراآسیایی جاکارتا توانستم رکوردشکنی کنم و اکنون هدفم در رقابت های قهرمانی جهان حفظ و ارتقا رکوردم است تا بتوانم از جایگاه ام در سطح جهانی دفاع کنم و همه تلاشم را به کار می گیرم تا در سومین حضورم در رقابت های قهرمانی جهان به هدفم برسم.

دارنده مدال طلا بازی های پاراآسیایی جاکارتا درباره ورودش به ورزش جانبازان و معلولین عنوان کرد: معلولیتم از نوع ضایعه نخاعی و به صورت مادرزادی است و با توجه به نوع آن می توانستم بین رشته های وزنه برداری و بسکتبال با ویلچر یک رشته را انتخاب کنم و من هم از سال ۸۵ وارد رشته وزنه برداری شدم و از سال ۸۷ به عضویت تیم ملی جوانان در آمدم.

وی تصریح کرد: در مدت حضورم در تیم ملی توانستم در رقابت های مختلفی شرکت کنم که کسب مدال نقره پارالمپیک ۲۰۱۲ لندن و مدال طلا و رکوردشکنی در بازی های پاراآسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا از مهمترین رویدادهایی بود که با موفقیت همراه شد.

بزرگترین آرزوی ورزشی ام کسب مدال طلا پارالمپیک است

رستمی گفت: بزرگترین آرزوی من در زندگی ورزشی ام کسب مدال طلا پارالمپیک است که تمام تلاشم را می کنم در پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو به این مهم دست پیدا کنم و با مدال طلا توکیو بتوانم مدال نقره پارالمپیک لندن را جبران کنم.

با وجود معلولیت هم می توان موفق بود

وی در ادامه بیان کرد: پس از اینکه توانستم مدال های خوش رنگی را در مسابقات مختلف کسب کنم نگاه اطرافیانم به افراد دارای معلولیت فرق کرد و توانایی این قشر از جامعه را باور کردند و توانستم ثابت کنم که با وجود معلولیت هم می توان موفق بود و افتخار آفرینی کرد.

مشوق اصلی من برای ورود به ورزش خانواده‌ام بودند

رستمی عنوان کرد: مشوق اصلی من برای ورود به ورزش خانواده ام به خصوص پدرم بود و از همان ابتدا کمکم کردند تا بتوانم به هدف هایم برسم و من م امروز به افراد دارای معلولیت می گویم که وارد دنیای ورزش شوند تا موفقیت و افتخار آفرینی برای تیم ملی ایران در مسابقات مختلف را تجربه کنند.

ملی پوش پاراوزنه برداری در پایان گفت: تمام رقابت ها به خصوص قهرمانی جهان از اهمیت بالایی برخوردار است و امیدوارم که تیم ملی ایران در این دوره از مسابقات بتواند با کسب خوش رنگترین مدال ها بهترین عملکرد و نتیجه را داشته باشد.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *