کمیته بین المللی پارالمپیک اعلام کرد؛

والیبال نشسته ایران نامزد دریافت عنوان بهترین تیم حاضر در بازی های توکیو ۲۰۲۰

کمیته بین المللی پارالمپیک با توجه به عملکرد ورزشکاران و تیم های ورزشی در بازی های پارالمپیک توکیو ۲۰۲۰، نامزدهای برترین ها را معرفی کرد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین و به نقل از کمیته ملی پارالمپیک، کمیته بین المللی پارالمپیک با توجه به عملکرد ورزشکاران و تیم های ورزشی در بازی های پارالمپیک توکیو ۲۰۲۰، نامزدهای برترین ورزشکار زن، برترین ورزشکار مرد، برترین تیم، بهترین شروع ورزشکار زن، بهترین شروع ورزشکار مرد و برترین داور را معرفی کردند.

در همین راستا، تیم والیبال نشسته جمهوری اسلامی ایران که موفق شد با غلبه بر روسیه در دیدار نهایی، هفتمین عنوان قهرمانیش در بازی های پارالمپیک را در کارنامه خود ثبت کند، در بین سه نامزد معرفی شده در بخش برترین تیم های توکیو ۲۰۲۰ قرار دارد. از سال ۱۹۹۷ در بازی های آتلانتا این اولین باری بود که دیدار فینال والیبال نشسته بین ایران و تیمی غیر از بوسنی و هرزه گوین برگزار شده است. در این دیدار، مرتضی مهرزاد توانست با کسب ۲۸ امتیاز نقش پررنگی در پیروزی تیمش مقابل روسیه ایفا کند.

در بخش برترین تیم، تیم راگبی با ویلچر انگلستان و والیبال نشسته  آمریکا دیگر رقیبان ایران هستند.

برترین های هر بخش در تاریخ ۲۵ آذر طی یک مراسم آنلاین که از طریق فضاهای مجازی کمیته بین المللی پارالمپیک پخش خواهد شد، اعلام می شوند.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *